ATI pret nVidia, kurš kuru

Tā kā Latvija nav īpaši liela, tad mūsu IT tirgus piedāvā ne jau visu ražotāju izgatavotās videokartes. Tomēr starp piedāvātajām ir dažas, kuras konkurē savā starpā. Kuras tās ir?

Ja uz to visu skatāmies nedaudz globālāk, tad redzams ka pasaulē grafisko karšu sektorā vadībā ir divas lielas kompānijas – [b]ATI[/b] un [b]nVidia[/b].

Kura tad no šīm abām ir tā vadošākā?

Protams visur dzirdam, ka tai vai šitai kompānijai ir pašas “krutākās” videokartes, paši jaunākie sasniegumi, tik un tik “papagaiļu” testos ir iegūti utt. Bet tas viss pie mums būs tikai nākotnē, un pasaulē arī.

Īstā sacensība notiek parastajā veikala plauktā, no kura PC lietotājs iegādājas savam datoram videokarti. Kuru pēctam viņš izmantos vismaz pusgadu, vai lidz tam laikam, kamēr izdomās, ka viņa prasībām ši karte vairs neatbilst. Šis neredzamās sacensības galvenais produkts ir videokarte cenu līmenī līdz [u]USD 200,-[/u]. Lai piedod tie lasītāji, kuri visas cenas vēlas redzēt latos, bet šoreiz runāšu par pasaules tirgu, nevis vietējo.

Līderis šajā cenu klasē pašlaik ir [b]nVidia[/b] ar savām videokartēm – [b]6600GT AGP[/b] un [b]6600PCIe[/b]. Šajā sacensībā [b]ATI[/b] izmanto viltīgu stratēģiju – kompānijas videokartes [b]9800PRO[/b] un [b]9600XT[/b] ietver [i]6600[/i] sērijas [i]nVidia[/i] kartes no apakšas un augšas. Bet tomēr šī viltība nav īpaši palīdzējusi, jo [i]6600[/i] sērija jūtas pat ļoti labi pasaules tirgū.

Bet [i]high-end[/i] klasē tas izskatās nedaudz savādāk. [b]ATI[/b] un [b]nVidia[/b] ir gandrīz blakus. Tomēr [b]ATi[/b] ir izrāvusies priekšgalā, tās [b]X850XT[/b] ir apdzinusi pēc pārdošanas rādītājiem [b]nVidia[/b] videokarti [b]6800 Ultra[/b].

Bet tā kā mūsu tirgū cenas ir nedaudz savādākas, kā citur pasaulē, tad mēs īpaši neko nevaram šajā lielajā cīņā palīdzēt.

Datu avots: [url=http://www.theinquirer.net]theinquirer.net[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us