Athlon 64 un Pentium 4 zem viena jumta

[i]CeBIT[/i] izstādē Vācijā var redzēt daudz jaunumu.

Viens no tiem ir [b]PF88[/b], kuru izgatavojusi kompānija [b]ECS[/b]. Tas ir veikls risinājums, kuru kādu laiku atpakaļ mēģināja izveidot arī kompānija [i]ASRock[/i].
Jaunuma būtība ir tāda – izvietot uz vienas sistēmplates divus dažādus, pilnīgi nesavienojamus procesorus. Līdz šim ir izdevušies risinājumi, kuros vienu ar otru tika aizvietotas dažādas procesoru ligzdas. Bet tik pilnīgi atšķirīgus procesorus, kā [b]AMD[/b] un [b]Intel[/b], savienot uz vienas sistēmplates vēl nebija izdevies.
Bet nu kompānijai [b]ESC[/b] tas ir izdevies.

Pavisam vienkārši – jaunums pieļauj, datoru komplektējot, izvēlēties ligzdu [i]Socket 939 Athlon 64[/i] procesoram, vai ligzdu [i]Socket T ( LGA775) Pentium 4[/i] procesoram.
Tātad, jaunuma būtība sākas ar sistēmplati [i]Pentium4[/i] procesoram, uz [i]SiS665/SiS965[/i] bāzes, ar [i]DDR2[/i] atbalstu.

[img=/images/upload/ecs01.jpg]ECS[/img]

Lai šī plate strādātu ar [i]Athlon 64[/i] procesoru ( protams ar abiem vienlaicīgi tā nestrādās) tiek izmantota papildus karte ( tam izdalīts slots starp [i]PCI Express[/i] slotiem) ar iebūvētu ziemeļu tiltu [i]SiS756[/i]. Ievietojot šo karti, ar [i]Athlon 64[/i] ( un [i]DDR400[/i] atmiņas slotiem), un pārslēdzot pāris mikroslēdžu, mēs pieslēdzamies pie starptiltu meģistrāles, pa ceļam atslēdzot sistēmplates ziemeļu tiltu [i]SiS656[/i], pie kura ir pieslēgts [i]Pentium 4[/i] čips.

[img=/images/upload/ecs02.jpg]ECS[/img]

Izrādās, ka viss ir tik vienkārši, bet kāds lielisks rezultāts iznāk.

Bet jauninājuma izmaksas?

Ne jau nejauši [b]ECS[/b] ir izvēlējusies šim mērķim lētos [i]SiS[/i] tiltus. Internet-resurss [url=http://www.digitimes.com]Digitimes[/url] ziņo, ka [i]Pentium 4[/i] sistēmplates cena nepārsniegšot 65-70 ASV dolārus, bet par papildus karti, [i]Athlon 64[/i] procesoram, nāksies atdot 25-30 ASV dolārus.
Nu ko, par nieka 100 dolāriem, mēs esam dabūjuši labu izdevību pārliecināties kas strādā labāk – [b]AMD[/b] vai [b]Intel[/b]!

Avots: [url=http://www.cebit.de]CeBIT[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us