Atceļ Microsoft FAT patentu

ASV Patentu birojs ir atcēlis Microsoft FAT (File Allocation Table) failu sistēmas patentu.

FAT failu sistēma pirmo reizi parādījās MS-DOS 2.0 tālajā 1982. gadā. Līdz 1996. gadam Microsoft nebija pieprasījis patentu šim izgudrojumam. Pagājušajā gadā Microsoft sāka pieprasīt naudu par FAT failu sistēmas izmantošanu.

Šis patents ir nozīmīgs, jo šo failu sistēmu izmanto ne tikai datoros, bet arī gandrīz visas flash atmiņas un citas datu glabāšanas ierīces, kā, piemēram, digitālie fotoaparāti. Lai šīs ierīces arī turpmāk varētu izmantot FAT failu sistēmu, Microsoft prasīja 25 centus no katras ierīces vai arī 250 000 dolāru.

Šis patents arī sagādā galvas sāpes dažādiem open-source projektiem, piemēram, Samba, kas ļauj Linux un Windows datoriem apmainīties ar datiem, kā arī pats Linux, kas ļauj lasīt un rakstīt datus uz FAT failu sistēmas diskiem.

Šādi patenti tieši skar Linux, jo General Public License nepieļauj izplatīt produktu, ja tajā ir kāda patentēta tehnoloģija, kaut arī par to ir jāmaksā niecīga summa. Pret Linux un tā lietotājiem jau ir izvirzītas vairākas šāda rakstura apsūdzības.

Microsoft ir 90 dienas, lai pārsūdzētu šo patenta atcelšanu, bet eksperti uzskata, ka tas neko nemainīs un patentu nepieņems.

ASV Patentu birojs pēdējā laikā ir asi kritizēts par nevajadzīgu patentu pieņemšanu, tāpēc, tagad cenšas atgūt reputāciju un noraida daudzus patentus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us