ASV valdība atceļ “Interneta neaiztikšanas” politiku

ASV “Interneta neaiztikšanas” politika ir mainījusies, ziņo Tirdzniecības departamenta pārstāvis. Pēc sekretāra asistenta ziņotā, būšot jauna pieeja – “politika Internetam 3.0”, par kuru gaidāmas sarunas ar aģentūrām, galvenajām Interneta iestādēm un citu valstu valdībām. Sarunās tikšot pārrunāts privātums, bērnu aizsardzība, kiberdrošība, autortiesību aizsardzība un Interneta pārvaldīšana.

ASV neiejaucoties akadēmiskā tīkla attīstībā, tas pārvērtās par globālu komunikāciju fenomenu. Atsaucoties uz minēto, tiek argumentēts, ka tā bija pareiza ASV politika attiecībā pret internetu, bet tas bija tad. „Tagad mēs – Nacionālā Telekomunikāciju un Informācijas administrācija (NTIA) pietuvojamies plašam spektram Interneta politikas jaunumu. Mēs to saskatām kā trešās paaudzes politiku Internetam. Politika Internetam 1.0 – pāreja uz komerciju; politika Internetam 2.0 – no garāžas līdz galvenai ielai; politika Internetam 3.0 – atbilde sociālām izmaiņām, kuras ieviesusi Interneta augšana …”

Politika Internetam 3.0

Paskaidrojumā tiek skaidrots, ka ieejot jaunā desmitgadē, mēs bieži apmeklējam internetu būtiskām vajadzībām – veselības, efektivitātes un izglītības vajadzībām. Internets esot, informācijas ekonomikas un sabiedrības centrālā nervu sistēma. NTIA kā iniciatīvas norāda privātuma politiku, bērnu aizsardzību un izteikties brīvību, ka arī kiberdrošību, autortiesību aizsardzību un Interneta pārvaldību.

Avoti – [url= http://www.theregister.co.uk/2010/02/27/internet_3_dot_0_policy/]theregister.co.uk[/url], [url=http://www.ntia.doc.gov/presentations/2010/MediaInstitute_02242010.html]ntia.doc.gov[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us