ASV tieslietu ministrija plāno nobloķēt “pirātu” domēnus visā pasaulē

Amerikas senātā ir izvirzīts likumprojekts, kas nosaka cīņas kārtību ar pirātu mājaslapām visā pasaulē, bloķējot domēnu reģistrāciju. Likumprojekta nosaukums ir “Akts par autortiesību pārkāpumiem un viltojumiem tiešsaistē” (Combating Online Infringement and Counterfeits Act).

Saskaņā ar autoru ideju, ASV tieslietu ministrija sniegs tiesām iespēju pieprasīt no Amerikas domēnu reģistratoriem pārtraukt to domēnu vārdu apkalpošanu, kuri ir atzīti par pirātu domēniem. Bet ja domēnu reģistrators ir ārzemju, tieslietu departaments var vērsties pie tā, kurš apkalpo augstāka līmeņa domēnu. Tas nozīmē, ka varēs atslēgt jebkuru mājas lapu .com, .net vai .org zonās, jo šīs zonas tiek vadītas no ASV.

Bet ja augstākā līmeņa domēns arī ir ārzemju, likumprojekts piedāvā bloķēt pieeju pirātu mājaslapai Amerikas interneta provaideru līmenī, t.i. padarīt mājas lapu neredzamu kaut tikai ASV (kā to tagad dara ar mājas lapām Ķīnā).

Agrāk 2008.gadā Buša administrācija noraidīja līdzīgu likumprojektu. Tomēr Obamas laikā ASV tieslietu ministrijas vadība tika papildināta ar pieciem advokātiem, kuri agrāk pārstāvēja tiesā RIAA autortiesību aizsargu asociācijas intereses. Šoreiz administrācija pilnībā var atbalstīt “ķīniešu modeli”, raksta Wired.

Ja amerikāņi pieņems šo likumprojektu, savu vietu pirāti atradīs Krievijā, kur prezidents Medvedevs pats aizstāv failu apmaiņas mājas lapas kā iFolder, projekts “Вконтакте” ar lieliem pirātiska satura arhīviem viegli stājas pretī pat valsts korporācijai VGTRK (ВГТРК), bet rietumu cīnītājiem par autortiesībām būs grūti meklēt kontrafaktu kirilicas adresācijas un krievu valodas uzrakstu dēļ.

Kā avots izmantota Wired.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us