ASV studentiem pašiem savs p2p

Mičiganas Universitātes studenti iztaisījuši paši savu studentu failu apmaiņas tīklu. Saucas tas – Ruckus (ruckus.net). Piedāvās tas studentiem p2p tīklu ar iespēju novilkt jaunākās un populārākās filmas vai dziesmas, kas ir populāras starp studentiem. Tiesa gan, par maksu.

Autori savā majaslapā ir skaisti un jauki pastāstījuši, ka mūzikas industrija nespēj attīstīt un piedāvāt p2p pakalpojumus studentiem, kas vairs nevēlas izīrēt DVD filmu, pirkt albūmu un iet uz kino. Tā vietā viņi izvēlas nelegālos veidus un kopē filmas un muziku no p2p tīkliem. Tāpēc Ruckus piedāvās p2p tīklu ar legāliem failiem.

Ātri pārskatot ruckus.net lapu, neatradu ar ko tad viņi gatavojas atlīdzināt autortiesību kompānijām vai arī viņi gatavojas tikai piedāvāt pašu studentu pašdarbības rezultātā gatavoto produkciju. Ziņu avots northernstar.info nosauc summu 5 dolāri mēnesī. Salīdzinoši, ja ruckus.net ir izpētījis, ka vidēji studentam štatos ir kolekcija 12000 ierakstu apjomā, zaudējumi kompānijām varētu būt krietni lielāki par pieciem zaļajiem.

Tomēr Ruckus ir interesanta kampaņa, varbūt patiešām iniciēta no studentu vidus, lai izbeigtu nelegālo p2p. Tomēr paši ruckus pārstāvji pieļauj, ka vēl aizvien liela daļa studentu vēlēsies vilkt filmas no nelegālajiem p2p.

Starp citu, ruckus.net aicina pievienoties citas universitātēs (laikam gan tikai štatos, bet viss ir runājams).

Avots: northernstar.info

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us