ASV Jūras kājnieki neapmierināti ar filmu „Avatar”

Datuvē jau tik rakstīts par filmas „Avatar” lielajiem [url=http://datuve/raksts/3160/Filma_Avatar_sasniedz_2._vietu_pasaule_%28+_HD_video%29/]panākumiem[/url]. Filma guvusi ne vien skatītāju, bet arī kritiķu atzinību. Taču kā jau vienmēr, atrodas kāds, kas nav īsti apmierināts – šoreiz tie izrādījušies ASV Jūras kājnieki, kuriem nav paticis militāristu atainojums šajā filmā. ASV Jūras kājnieku Sabiedrisko attiecību daļas direktors pulkvedis Braiens Salass ([i]Bryan Salas[/i]) uzrakstījis atklātu vēstuli, kurā kritizēta filma un tās režisors.

Salass kritizē filmu, jo tā esot „bērnišķīgi attēlojusi valsts militāro kultūru un izmantojusi informāciju un stereotipus par Jūras kājniekiem, lai radītu scenārijā nepieciešamo kontekstu. Filma izdarījusi lāča pakalpojumu Jūras kājniekiem un iedzīvotāju attieksmei pret tiem.” Tā kā karš Irākā un Afganistānā turpinās, Jūras kājnieki un ASV armija ir ļoti piepūlējušies, lai nesabojātu priekšstatu par sevi.

[img]http://datuve/images/upload/20100112225947.jpg[/img]
„[i]Avatar[/i] ir solis kino attīstībā, digitāla fantāzija, filmu veidotāja rīks idejas paziņošanai. Taču neuztversim šo filmu kā to vīru atainojumu, kuri ar godu cīnās un krīt mūsu valsts cīņās.”

[url=http://www.dailytech.com/Avatar+May+Be+Global+Smash+but+USMC+Not+Amused/article17370.htm]DailyTech[/url]
Attēla avots – [url=http://www.flickr.com/photos/officialavatarmovie/4054824236/]Flickr[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us