ASV Gaisa spēki izstrādā ugunsizturīgas uniformas

Amerikas Savienoto Valstu Gaisa spēki ([url=http://lv.wikipedia.org/wiki/ASV_Gaisa_sp%C4%93ki]USAF[/url]) pārskata jaunu vilnas uniformu izstrādi, kuras būtu noturīgākas pret uguni nekā līdzšinējie formas tērpi. Gaisa spēku pārstāvji nesen apmeklēja tikšanos ar vilnas ražotājiem, paziņojot tiem savus plānus izmantot Amerikā ražoto vilnu jaunu uniformu izveidei.

„Tikšanās ir cilvēkiem, kas nodrošina ar mūsu formas tērpiem nepieciešamo audumu, ir vērtīga iespēja,” saka majors Džeisons Heils ([i]Jason Hale[/i]). „Mums tika dota iespēja pastiprināt jau esošās saites ar šo industriju un labāk izskaidrot Gaisa spēku vajadzības.”

[img]/images/upload/20090907173036.jpg[/img]
Kad vilna tiek pakļaut lielam karstumam, tā nekūst, bet pārogļojas – tieši šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ASV Gaisa spēki ir ieinteresēti ugunsizturīgu vilnas uniformu izstrādē. Vilna maina tās krāsu uz dzeltenu pie 275 grādiem pēc Fārenheita (135 grādi pēc Celsija), savukārt pie 570 grādiem pēc Fārenheita (299 grādi pēc Celsija) tā pārogļojas.

„Kad vilnas šķiedras tiek pakļautas liesmām, tās pašas nodzēšas, pateicoties to augstajam mitruma un slāpekļa saturam,” stāsta Amerikas Vilnas padomes ([url=http://www.sheepusa.org/main/pageID/191/do/get_page]American Wool Council[/url]) loceklis Parvess Mehta ([i]Parves Mehta[/i]). Vilna ir ne tikai ugunsizturīgāka, bet arī nekrunkojas, ir noturīgāka pret traipiem un mitrumu nekā poliesters vai citi materiāli.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Air+Force+Developing+Fireresistant+Uniform/article16156.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us