ASV bibliotēkas no Geitsu fonda saņems 3,4 miljonus ASV dolāru

Bila un Melindas Geitsu fonds ([i]Bill & Melinda Gates Foundation[/i]) [url= http://www.dailytech.com/Bill++Melinda+Gates+Foundation+Offers+34M+for+Libraries/article16989.htm]grasās piešķirt[/url] ASV bibliotēkām 3,4 miljonus ASV dolāru, lai tās varētu uzlabot interneta piekļuves iespējas ar platjoslas un bezvadu interneta atbalstu. Amerikas bibliotēku asociācija ziņo, ka 60% ASV bibliotēku esot nepietiekams platjoslas ātrums. Šīs problēmas risināšanu kavē bibliotēkām piešķirto līdzekļu samazinājums.

Arkanzasas, Masačūsetsas, Kanzasas, Ņujorkas un Virdžīnijas štati jau ir saņēmuši naudas līdzekļus apmērā no $367789 līdz $977468, lai uzlabotu platjoslas interneta savienojumus un vēl 14 štati turpinās sadarboties ar fondu. „Federālie, štata un vietējo valdību ieguldījumi bibliotēku pievienošanai platjoslai ir ļoti svarīgi, lai izprastu redzējumu par vispārēju platjoslas piekļuvi,” savā ziņojumā stāsta Džils Niši ([i]Jill Nishi[/i]) no Bila un Melindas Geitsu fonda.

Neraugoties uz plašo platjoslas pieņemšanu, gandrīz 40% ASV iedzīvotāju joprojām mājās nav kabeļa vai DSL atbalsta. 70% šo gadījumu vietējā publiskā bibliotēka ir vienīgā iestāde, kas par velti piedāvā piekļuvi platjoslas internetam.

Kopš aiziešanas no Microsoft vadītāja amata, Bils Geitss ir aktīvāk pievērsies darbībai šajā fondā.

[url= http://www.dailytech.com/Bill++Melinda+Gates+Foundation+Offers+34M+for+Libraries/article16989.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us