ASV armija pieņēmusi lēmumu par platformu „militāram” viedtelefonam

ASV armija pieņēmusi lēmumu par operētājsistēmu viedtelefonam, kurš tiks pielietots kara laukā. Kā raksta Wired, kareivjus apbruņos ar aparātiem uz Google Android platformas. Pašlaik šīs ierīces prototips, kuru izstrādājusi nekomerciālā kompānija MITRE, tiek izmēģināts.

„Militārājā” viedtelfonā būs pieejama Blue Force Tracker navigācijas funkcija, kura izseko draudzīgu karaspēku kustību uz kartes, kā arī pielikums apmaiņai ar kritiski svarīgiem datiem. Agrāk tika ziņots, ka par kareivja munīcijas standarta daļu varētu kļūt „guglofoni”, vai iPhone, ziņo interneta izdevums. Instruments pielikumu armijas vietelefonam veidošanai (SDK) tiks izlaists šī gada jūlijā.

[img]http://datuve/images/upload/20110503132022.jpg[/img]

Viedtelefoni, kuri ir speciāli izstrādāti ASV armijas vajadzībām, jau tiek izmantoti atsevišķos iecirkņos programmas Connecting Soldiers to Digital Applications ietvaros. Šīs programmas nākamais solis paredz mobilo telefonu izmantošanu kara darbību zonās. Interese par gadžetiem neierobežojas ar iPhone un “guglofoniem”. ASV armija nākotnē plāno iegādāties arī iPad planšeti, Amazon Kindle un Nook no Barnes & Noble grāmatu lasītājus, kā arī mini projektorus.

Kā avots izmantota Wired.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us