Asus prezentējis jauno Eee PC un Eee galddatoru

Jau iepriekš rakstījām par Asus plāniem Computex 2008 izstādes laikā pasauli iepazīstināt ar Eee PC klēpjdatora jaunāko versiju un pavisam jaunu Eee datoru, kas paredzēts stacionārai lietošanai. Šodien Taivānā pirmo reizi prese ieskatījusies abu jauno produktu specifikācijā.

Kā jau bija gaidāms, Asus Eee PC 901 ir aprīkots ar 1,6 GHz Intel Atom maza enerģijas patēriņa procesoru, un tam ir standartā iebūvēts Bluetooth savienojums (papildus šī gada laikā tiks piedāvāts arī WiMAX). Visas pārējās komponentes – 20 GB cietais disks Linux versijai, atmiņas apjoms u.c. paliek nemainīgs. Kā apgalvo Asus, pāriešana no 900 MHz Celeron M procesora uz jauno Intel produktu, ļaus akumulatoram izsīkt tikai pēc 6 stundu darba. Diemžēl šāda procesora izmantošana izbojā Eee PC filozofiju – datora cena ar Windows CP un 12 GB cieto disku varētu sasniegt līdz 650 ASV dolāriem. Eee PC 901 veikalu plauktos visā pasaulē sāks parādīties jau šonedēļ.

[img]/images/upload/eeepc901_2.jpg[/img]
[img]/images/upload/eeepc901_3.jpg[/img]

Pavisam citādi ir ar Asus Eee PC, kas paredzēts mājas lietošanai – tā parametri teju līdz pēdējam brīdim tika turēti slepenībā; teju kilogramu smagā galddatora galējā specifikācija izziņota tikai šodien. Eee Box jeb B202, kas visticamāk pārdošanā nonāks jūlijā, arī aprīkots ar N270 1,6 GHz Atom procesoru, un būs pieejams ar Windows XP vai Linux operētājsistēmām. Ierīce bāzēta uz 945GSE mikroshēmojuma bāzes un parametru ziņā tā varētu būt perfekta darba vai mājas biroja „kaste”. Eee Box ir divas USB 2.0 ligzdas, gigabita Ethernet un 802.11n bezvadu tīkls, trīs-vienā karšu lasītājs (SD, MMC, MemoryStick) un DVI izeja monitora pieslēgšanai (datorā izmantots Intel GMA 950 grafiskais adapteris).

[img]/images/upload/eeebox_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/eeebox_2.jpg[/img]

Vietas taupīšanas nolūkos ierīcē nav iebūvēts optiskais diskdzinis, taču tas arī samazinājis cenu – dators būs pieejams trijās dažādās versijās par 269 (Linux OS, 1 GB RAM, 80 GB HDD), 299 (Linux OS, 2 GB RAM, 160 GB HDD) un 299 ASV dolāriem (Windows XP, 1 GB RAM, 80 GB HDD). Asus gan atzinis, ka dažādos pasaules reģionos varētu tikt piedāvātas vēl citas Eee Box B202 versijas.

[img]/images/upload/eeebox_3.jpg[/img]

Ierīces aizmugurē un priekšpusē atrodamās ligzdas

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us