Asus paziņo savu gaidāmo planšetdatoru cenas

Pagājušonedēļ Asustek izpilddirektors Džerijs Šens ([i]Jerry Shen[/i]) paziņoja, ka uzņēmums nākamā gada martā laidīs klajā planšetdatoru ar Google veidoto [url=http://datuve/raksts/3605/Asus_Eee_Pad_10%E2%80%9D_plansetdatoram_tomer_bus_Android_operetajsistema/]Android[/url] operētājsistēmu, kura cena būs 400 ASV dolāru, savukārt šī gada oktobrī gaidāms Eee Pad 121 planšetdators, kura cena būs 1000 ASV dolāru.

Pašlaik 800 Asustek inženieru strādā ar Android operētājsistēmu, tādēļ uzņēmuma ir diezgan liela pieredze darbā ar šo OS. Lielākā daļa inženieru darbojas viedtālruņu nodaļā, taču Asus gatavojas pārvietot resursus, lai gatavotu jaunu ierīci. Android planšetdatora nosaukums vēl nav paziņots, taču Asus paziņojuši otra, dārgākā planšetdatora nosaukumu.

[img]http://datuve/images/upload/20100601145909.jpg[/img]
Decembrī pie pircējiem nonāks Eee Pad 121 – 1000 ASV dolāru vērts planšetdators, kuru darbinās Intel Core 2 Duo procesors. Planšetdatoram būs 12 collu skārienjutīgs displejs un Microsoft veidotā Windows 7 Home Premium operētājsistēma. Planšetdatora pircēji saņems arī dokstaciju, ar kuras palīdzību planšetdatoru var pārveidot klēpjdatorā. Pieeja planšetdatora veidošanā radikāli atšķiras no Apple veidotā iPad, kurā izmantotas lētākas detaļas un kura cena ir 500 ASV dolāru.

[img]http://datuve/images/upload/20100601145813.jpg[/img]
Šens komentē šādu izvēli: „Ja vēlaties sacensties ar Apple, jūsu piedāvātajam produktam ir jābūt kam vairāk, nevis vienkārši lētākam. Jums jāpiedāvā vairāk iespēju.”

Tiek gatavots vēl kāds planšetdators ar 10 collu displeju, ARM procesoru un Microsoft veidoto Windows Embedded Compact 7 programmatūru. Šis modelis būs līdzīgāks Apple iPad gan izmēra, gan cenas ziņā – tas maksās aptuveni 400-500 ASV dolārus. Tirgū tas nonāks nākamā gada janvārī.

Uzņēmums arī paziņojis par saviem plāniem piedāvāt e-grāmatu lasīšanas ierīci ar 8 collu melnbaltu displeju, kuras cena būs mazāk par 300 ASV dolāriem. Ierīce pašlaik tiek dēvēta par Eee Tablet, un tās tirdzniecība tiks uzsākta šī gada oktobrī.

[url=http://www.dailytech.com/ASUS+Announces+1000+Eee+Pad+399+Android+Tablet/article19340.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us