Asus Eee Pad 10” planšetdatoram tomēr būs Android operētājsistēma

Datuvē jau tika rakstīts par diviem Asus [url=http://datuve/raksts/3500/Asus_pazino_par_diviem_jauniem_plansetdatoriem/]planšetdatoriem[/url] (ar 10” un 12” displejiem), kuri tika prezentēti Computex 2010 pasākuma ietvaros. Sākotnēji abos planšetdatoros bija Windows operētājsistēmas, taču tagad tiek ziņots, ka vismaz vienā no tiem būs Google veidotā Android OS.

Lielākajā (12”) planšetdatorā tika izmantota Windows 7 Home Premium pilnā instalācija – tas arī pagaidām nav mainījies. Savukārt mazākajā (10”) planšetdatorā sākotnēji bija Windows Embedded Compact 7 operētājsistēma, kuru ir nomainījusi Androis OS.

Tiek ziņots, ka pašlaik 10″ Eee Pad 101TC planšetdatorā ir Android 2.2 ”Froyo” operētājsistēma, bet tas tiks pārdots ar Android 3.0 ”Gingerbread” operētājsistēmu. Android 3.0 ir gaidāms šī gada nogalē. Kā ziņo dažas baumas, Asus pat varētu nogaidīt līdz CES 2011 izstādei un tikai tad paziņot galējos ražošanas plānus.

[img] http://datuve/images/upload/20100601145909.jpg[/img]
Gaidāmā planšetdatoru sērija uzņēmumam ir ārkārtīgi nozīmīga. Asus aizsāka netbook tipa datoru uzvaras gājienu, taču tad uzmanību no šī tirgus segmenta novērsa Apple ar savu sensacionālo iPad planšetdatoru. Apple paši arī prognozēja netbook tipa datoru panīkumu. Taču, ja Asus spēs izveidot iespējām bagātāku un lētāku iPad aizstājēju, uzņēmums atkal gozēsies slavas saulītē.

Asus nav vienīgais uzņēmums, kas priekšroku dod Android nevis Windows operētājsistēmai – arī Dell savos planšetdatoros izmanto Android OS. Savukārt HP planšetdatoros gaidāma webOS operētājsistēma no nesen iegādātā uzņēmuma Palm. Tas varētu apdraudēt 12.1″ Eee Pad EP121, jo tas būs vienīgais planšetdators ar Windows OS lielo ražotāju vidū. Neraugoties uz to, Microsoft uzstāj, ka planšetdatoriem nav atmetuši ar roku.

[url=http://www.dailytech.com/ASUS+10+EeePC+Tablet+Dumps+Windows+Shacks+up+With+Android/article19087.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us