Ārsti brīdina par veselības bojājumiem, kuru izraisītājs ir mobilais tālrunis

Mobilie tālruņi iepriekš ir vainoti vēža izraisīšanā, kā arī auglības mazināšanā, taču tagad visā pasaulē ārsti brīdina par mazāk sensacionālu, taču ļoti bīstamu kaiti, kuras iemesls ir pārlieku ilgā runāšana pa mobilo tālruni. Daudzi cilvēki sākuši sūdzēties par kaiti, no kuras cieš mobilo tālruņu lietotāju elkoņi.

Kad cilvēks saliec roku, lai liktu tālruni pie auss, tiek izstiepts nervs, kas kontrolē mazo pirkstu un zeltnesi. Pīters Evanss no Roku un augšējo ekstremitāšu centra Klīvlendas klīnikā ([i]Hand and Upper Extremity Center at the Cleveland Clinic[/i])Ohaio stāsta, ka ilgas sarunas pa mobilo tālruni var samazināt asiņu piekļuvi nerviem, kā rezultātā jūtama tirpoņa pirkstos.

Šādos gadījumos dakteri iesaka paņemt tālruni otrā rokā, vai labākajā gadījumā pārtraukt sarunu. Ja tas netiek ievērots, pastāv risks izraisīt ilgstošus bojājumus. Kaites „upuri” var sastapties ar dažādām problēmām, piemēram, ar grūtībām rakstīšanā, mūzikas instrumentu spēlēšanā vai burku atvēršanā.

Ar šādām problēmām var saskarties arī šoferi un datorlietotāji, kuru rokas ilgstoši atrodas saliektā stāvoklī.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Cell+Phone+Elbow+Begins+to+Strike+Patients+Worldwide/article15309.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us