Arī no Nokia gaidāms viedtālrunis ar Android operētājsistēmu

Vairāki tālruņu ražotāji jau ir devuši ziņu par to, ka gatavo viedtālruni ar Android operētājsistēmu. Nu šim pulkam pievienojas arī somu gigants Nokia – zinātāji apgalvo, ka uzņēmums prezentēs jauno veikumu [i]Nokia World[/i] konferencē septembrī. Šāds lēmums varētu palīdzēt pasaulē lielākajam mobilo tālruņu ražotājam atgūt veiksmi viedtālruņu tirgū.

Nokia, kas ražo apmēram 40% no visiem pārdotajiem mobilajiem tālruņiem, zaudē citiem ražotājiem, kad runa iet par tālruņiem, ar kuriem var piekļūt internetam, sūtīt e-pastus un lejupielādēt citu veidotās programmas (Apple iPhone, BlackBerry Storm). HSBC analītiķi ziņo, ka Nokia viedtālruņu tirgus daļa 2007.gadā bija 47%, pagājušajā vasarā tā bija samazinājusies līdz 35%, taču 2008.gada beigās tā bija tikai 31%.

Android atvērtā koda operētājsistēma pēdējā laikā kļuvusi ļoti populārā – līdz gada beigām gaidāmi vismaz seši viedtālruņi ar šo operētājsistēmu. Viedtālruņu segments pašlaik ir vienīgā augošā mobilo tālruņu tirgus daļa. Dominē divi situāciju veidi – cilvēki lieto savus vecos tālruņus un par jaunu iegādi nedomā, vai arī iegādājas modernākas ierīces – piemēram, iPhone.

Arī nesen veiktais darījums starp Nokia un mikroshēmu ražotāju Intel liecina par to, ka mobilo tālruņu ražotājs vēlas paplašināt savu viedtālruņu klāstu. Nokia gan šo situāciju nav komentējuši.

Raksta avots – [url=http://www.guardian.co.uk/global/2009/jul/06/nokia-mobile-internet-phones]Guardian[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us