Arī Microsoft un Google ievāc informāciju par viedtālruņu īpašnieku atrašanās vietām

Pagājušonedēļ klajā nāca [url=http://datuve/raksts/4910/Britu_petnieki_apsudz_iPhone_un_iPad_lietotaju_izsekosana/]informācija[/url], ka iPhone viedtālruņi un iPad planšetdatori ar 3G moduļiem un iOS 4 operētājsistēmu pastāvīgi fiksē ierīces atrašanās vietu un saglabā šo informāciju slēptā failā. Tā kā dati nav aizsargāti un šifrēti, tos var apskatīt jebkurš. Izrādās, ka informāciju par viedtālruņu atrašanās vietu ievāc arī Microsoft un Google.

Tiek ziņots, ka viedtālruņi ar Windows Phone 7 operētājsistēmu laiku pa laikam nosūta uz Microsoft serveriem nelielas datu pakas, kurās atrodamas ierīces atrašanās vietas koordinātes, ierīces unikālais identifikācijas numurs un informācija par ierīcei tuvumā esošajiem WiFi pieejas punktiem. Pagaidām nav noskaidrots, cik bieži informācija tiek sūtīta un cik ilgi tā uzglabājas Microsoft datubāzē.

Arī viedtālruņi ar Google veidoto Android operētājsistēmu nav izņēmums – informācija par ierīces atrašanās vietu tiek nosūtīta uz Google serveriem. Taču jāatzīmē, ka atšķirībā no Apple, Google un Microsoft nesaglabā nešifrētu minēto informāciju pašā ierīcē.

[img]http://datuve/images/upload/20110427135920.jpg[/img]
Jāpiebilst, ka pret Stīva Džobsa uzņēmumu jau iesniegta prasība, sakarā ar ASV likumu pārkāpumiem un viedtālruņu īpašnieku konfidenciālu datu ievākšanu bez iepriekšēja brīdinājuma. Turklāt fakts, ka ievāktie dati nav aizsargāti, rada papildu risku, ka var notikt iejaukšanās viedtālruņu lietotāju privātajās dzīvēs.

[url=http://soft.compulenta.ru/607635/]Compulenta[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us