Arī Latvijā Google jaunā OS rada mītu par Google un Microsoft konkurenci

Vērojot jaunās Google operetājsistēmas attīstības notikumus no malas, Microsoft nebūtu iebildumu pret tās uzplaukumu. Tā nu ir sagadījies, ka līdz šim nav izveidota viena pilnvērtīga, lielāko daļu lietotāju apmierinoša operētājsistēma, kas būtu paredzēta visām ierīcēm, kas nav ne pilnvērtīgs klēpjdators, ne viedtālrunis. Parasti šo lomu ieņēma un ieņem Linux.

Microsoft pozīciju šāda operētajsistāma neapdraud, tā pat rada konkurences mītu. Viena lieta ir izveidot operetājsistēmu, ar kuru var papildināt “draugiem” bilžu galeriju no netbook’a. Pavisam cita lieta, izveidot operētājsistēmu datoram, kas nodrošina pilnvērtīgu tā izmantošanu lielā nozaru skaitā. Ir jāsaprot, ka operētājsistēma ir kas vairāk par bildīšu augšupielādēšanas līdzekli.

Chrome OS pēc būtības būs Chrome pārlūka, Linux kodola un plašākas aparatūras atbalsta apvienojums. Operētājsistēma būšot ar atbalstu stacionāriem datoriem, bet nav jābūt nozares pētniekam, lai secinātu, ka OS, kas būs maza un līdz ar to ātra, ar prioritāti ātri piekļūt e-pastam, pamatā būs paredzēta līdzi nesamām ierīcēm ar ierobežotiem resursiem. Google emuāros tas netieši tiek pateikts.

Diemžēl nezinām par veidu, kā Google šajā OS īstenos savus reklāmas giganta plānus, tāpēc doma par “izlecošu” reklāmu liek sejai veidot neierastas mīmikas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us