Arī izklaidēšanās klubos var būt „zaļa”

Kāds nesen atvēries klubs „WATT” visu jauniešu sapņu zemē Nīderlandē varētu būt viena no ekoloģijai draudzīgākajām izklaides vietām uz Zemes. Izklaides vietā izmantoti vairāki inovatīvi risinājumi, kas palīdz taupīt kā elektroresursus, tā ūdeni. Paši uzņēmuma īpašnieki skaidro, ka oglekļa izmešu daudzums samazināts par 30%, savukārt ūdens – par 50% – salīdzinājumā ar līdzīgiem klubiem citviet.

Kā viens no interesantākajiem un atraktīvākajiem vietas elementiem ir deju grīda, kas būtībā ir liels ģenerators. Dans Rosegarde (Daan Roosegaarde), dizaina autors skaidro: „Kad jūs sākat dejot, jūs ģenerējat elektrību un tas „atdzīvina” grīdu. Jo vairāk jūs dejosiet, jo vairāk grīda iesaistīsies spēlē.” Tā uztver mūzikas fanu radītās svārstības un pārvērš šo mehānisko enerģiju gaismā, tātad – jo aktīvāk publika dejos, jo efektīvāki būs gaismas triki. Šādā veidā klubs visai veiksmīgi ietaupa enerģiju, jo jaudīgu gaismas ķermeņu „pabarošana” nav lēts prieks.

[img]/images/upload/Club_1.png[/img]

[i]Zem grīdas esošais ģenerators[/i]

[img]/images/upload/Club_2.jpg[/img]
Tāpat klubs uzkrāj lietus ūdeņu rezerves un vēlāk tās izmanto tualešu vajadzībām. Arī dzērienu pasniegšana ir kļuvusi ekoloģiskāka – šeit izmanto speciālus pārstrādājamos traukos. Dzērieni lielāko daļu laika pavada pagrabā, kura atdzesēšanai nepieciešams mazāks daudzums elektroenerģijas. Lielākā daļa no ēdieniem, ko iespējams pasūtīt, ir dabīgi un audzēti tuvējā apkārtnē.

Idejas konsultants Maikls Smits (Michel Smit) no Sustainable DanceClub apraksta realizēto: „Mēs vēlamies parādīt, ka dabas saudzēšana var tikt integrēta mūsu dzīvesstilos; integrēšana jautrās nodarbēs parāda, ka arī dabas saudzēšana var būt jautra. Mēs nefokusējamies tikai uz Nīderlandi, mēs vēlamies padarīt videi draudzīgus pēc iespējas vairāk klubus pasaulē.”

Lai arī Nīderlande jau guvusi zināmu slavu modernajā pasaulē, šis varētu būt papildu kredītpunkts valsts nakts dzīves uzlabošanā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us