Arī iSuppli publisko savus aprēķinus par gada trešā ceturkšņa procesoru tirgu

Tirgus izpētes kompānija iSuppli prezentējusi savus datus par 2008.gada trešā ceturkšņa rezultātiem centrālo procesoru jomā. Salīdzinājumā ar iepriekš publicētajiem Mercury Research datiem, tirgus sadalījums atšķiras, taču tendence ir viena – Intel iegūst, pateicoties klēpjdatoru tirgum.

Kā ziņo InformationWeek, gada trešais ceturksnis Intel izvērties visnotaļ veiksmīgs un pēc iSuppli datiem kompānija kontrolē vairāk nekā četras piektdaļas pasaules tirgus – 80,4 procentus. Salīdzinājumā ar periodu pirms gada, kompānijas tirgus daļa palielinājusies par 1,7 procentiem. Tajā pat laikā Advanced Micro Devices piedzīvojuši kritumu – ja pērn AMD kontrolēja 13,9%, tad šogad tie ir 12,1% (-1,8%). Ja salīdzina gada otro un trešo ceturksni, AMD tomēr ir uzlabojuši savu situāciju (par 0,1%).

Skaidrojums, kādēļ Intel turpina uzlabot savu situāciju tirgū, ir identisks Mercury Research sniegtajam: „Intel pieaugums ir saistīts ar kompānijas produktu piedāvājumu klēpjdatoru segmentā,” stāsta iSuppli analītiķis Metjū Vilkinss (Matthew Wilkins). Jāatgādina, ka šis ceturksnis beidzies ar pozitīvu noti klēpjdatoriem, kas pirmo reizi vēsturē bijuši populārāki par galddatoriem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us