Arestēts Hanss Reisers

10. oktobra pēcpusdienā Ouklendas pilsētā, Kalifornijas štatā, ASV policija arestējusi programmētāju, ReiserFS un Reiser4 failusistēmu autoru un [i]Namesys[/i] dibinātāju 42 gadus veco Hansu Reiseru.

Viņš tiek apsūdzēts par savas sievas Ninas Reiseres slepkavību. Tomēr viņas līķis vēl nav atrasts, kaut gan no pazušanas brīža ir pagājis vairāk kā mēnesis. Policija balsta savas apsūdzības uz netiešiem pierādījumiem. Viņa mājās tika veikta kratīšana.

Reiseru ģimenē no 2004. gada ieilgusi šķiršanās prāva. Strīda ābols bija nespēja vienoties, kā aizbildniecībā paliks piecus un septiņus gadus vecie bērni. Cik zināms, Nina dzīvoja pie sava jaunā drauga, kurš pagaidām aizdomās turēts netiek.

31. gadu vecā Nina Reisere pazuda 3. septembrī divos dienā pēc tam, kad bija aizvedusi savus bērnus uz vīra mājām. Mēnesi ilgā meklēšana, 15 tūkstošu dolāru atlīdzības izsludināšana un lūgumi pēc palīdzības Internetā ([url=http://www.ninareiser.com/]http://ninareiser.com[/url]) rezultātus nedeva. Viņas [i]Honda Odyssey[/i] ar lielveikala [i]Berkeley Bowl[/i] iepirkumu somām tika atrasta 9. septembrī Ouklendas ziemeļu daļā.

Kā stāstīja viņa advokāts, Reisers nav sadarbojies ar policiju, ir bijis neapmierināts, par viņa mājā veikto kratīšanu un neuzticas tiesībsargājošajām iestādēm. Pirms tam, 28. septembrī policija viņu aizturēja un mēģināja nopratināt, taču neveiksmīgi. Kratīšana viņa mājā ilgusi 3 dienas ar kriminālās laboratorijas un pat līķu meklēšanai īpaši apmācītu suņu palīdzību.

Advokāts Viljams DuBoī intervijā NBC ziņām minēja, ka lai iegūtu tiesas orderi mājas pārmeklēšanai, policijai bija jābūt kaut kādiem pierādījumiem, kurus viņi negrib atklāt un pat neilgi pirms aresta policija turpināja apgalvot, ka Hanss nav aizdomās turamais. Policijai arī esot zināms, ka Reisers 3. septembra pēcpusdienu ir pavadījis kopā ar bērniem.

Hanss Reisers ir paši pazīstams Linux lietotāju un izstrādātāju aprindās. Viņš ir ļoti talantīgs programmētājs. Jau 15 gadu vecumā viņš tika uzņemts Berklijas universitātē. Viņa izstrādātā failusistēma [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Reiserfs]ReiserFS[/url] ir iekļauta Linux kernelī, bet [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Reiser4]Reiser4[/url] ir pazīstama kā vismodernākā un visātrākā failusistēma pasaulē.

Pēdējā laikā viņa uzņēmums [url=http://namesys.com]Namesys[/url] nodarbojās ar Reiser4 virzīšanu iekļaušanai Linux kernelī. Hansa strīdi ar Linusu Torvaldu par šo tēmu nerimst jau vairākus gadus.

Ja Hanss Reisers tiks atzīts par vainīgu smagajos noziegumos, kuros viņš tiek apsūdzēts, tas varētu pielikt punktu viņa vārdā nosaukto failusistēmu attīstībai, un Reiser4 var nekad neiekļūt Linux kernelī.

Avoti: [url=http://sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/c/a/2006/10/10/BAGERLM3RR15.DTL]SF Gate[/url], [url=http://www.contracostatimes.com/mld/cctimes/news/local/states/california/alameda_county/montclair/15693510.htm]ContraCostaTimes[/url], [url=http://www.nbc11.com/news/10046048/detail.html]NBC ziņu videoieraksti[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us