Arestēti 34 BitTorrent servera uzturētāji

Policija Somijā vērsusies pret [b]BitTorrent[/b] severi, konfiscējot aparatūru un arestējot četrus cilvēkus, kuri uzturēja saitu. Kā arī tika arestēti 30 brīvprātīgie saita moderatori.

Pēc policijas datiem, saitam esot bijuši 10 000 reģistrētu lietotāju, visi no tiem Somijas iedzīvotāji, kuri lejuplādējuši nelegālu, autortiesībām aizsargātu, informāciju, vairāku miljonu eiro vērtībā. Saitā bija ievietoti 6 000 torrentu, tajā skaitā – filmas, video, mūzika un spēles.

Ja saita vadītājus notiesās, tad viņiem draud ieslodzījums līdz 2 gadiem un nodarīto zaudējumu segšana satura īpašniekiem.

Balstoties uz Somijas presi, lietas izmeklēšanā policija sadabojās ar Interpolu, Elisa un lokālo Interneta pakalpojumu sniedzēju.

[i]The Movie Picture Association of America[/i] (MPAA) šodien paziņoja, ka vērsīsies pret simtiem dažādu [i]Peer to Peer[/i] (P2P) failu apmaiņas tīklu ([i]BitTorrent, eDonkey un DirectConnect[/i]) uzturētājiem, cīņā pret interneta filmu pirātismu.

MPAA šobrīd jau sadarbojas ar policiju Somijā, Nīderlandē un Francijā, tādejādi ir iespējami reidi vairākās Eiropas valstīs.

Sakarā ar to, ka arī Austrumeiropā ir ļoti izplatīts pirātisms, pastāv iespēja, ka drīzumā Latvijai varētu draudēt kas līdzīgs.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us