Ar termokameru palīdzību var uzzināt kredītkaršu PIN kodus

Kalifornijas universitātes pētnieki atklājuši metodi, ar kuras palīdzību ļaundari var noteikt upuru kredītkaršu PIN kodus. Siltuma pēdas, ko uz bankomāta taustiņiem atstāj cilvēka pirksti, saglabājas pietiekami ilgi, lai tās varētu nolasīt ar infrasarkano staru kameras palīdzību.

Komanda veica eksperimentu, kurā piedalījās 21 brīvprātīgais. Cilvēki ievadīja 27 dažādus PIN kodus. Bankomāta metāla taustiņi neļāva gūt apmierinošu rezultātu, savukārt uz plastmasas taustiņiem esošās siltuma pēdas pēc 10 sekundēm varēja nolasīt ar 80% precizitāti, bet pēc 45 sekundēm – ar 60% precizitāti (uz pirmā nospiestā taustiņa palicis vismazāk siltuma).

Pat ja ļaundarim neizdodas uzzināt precīzu ciparu secību kodā, iespējamo PIN koda variantu skaits tiek samazināts līdz 24. Pētnieki nonākuši pie secinājuma, ka visu bankomātu taustiņiem jābūt darinātiem no metāla. Ja tiek izmantoti plastmasas taustiņi, cilvēkiem ieteicams taustiņus nospiest ar pildspalvu vai cimdu.

[img]http://datuve/images/upload/20110822151925.jpg[/img]

[i]Šajā gadījumā PIN kods ir 4158 vai 4185.[/i]

Pagaidām šādu metodi PIN kodu iegūšanai visticamāk izmanto tikai profesionāļi, taču ņemot vērā, ka termokameru cenas krītas, iespējams, ka šāda zagļu metode var kļūt populārāka.

[url=http://science.compulenta.ru/629256/]Compulenta[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us