Ar tālruni atrod nolaupītu meiteni

Ar mobilo tehnoloģiju un Google Street View palīdzību atrod vecmāmiņas nolaupītu deviņus gadus vecu meiteni Natāliju, ziņo portāls DailyTech.

Meitenes vecmāmiņa Roza Maltaisa (Rose Maltais) Natāliju paņēma pie sevis „uz brīvdienām”, taču tā vietā kopā ar bērnu pameta štatu un neatgriezās. Lai arī varas iestādes centās ar viņu kontaktēties, rezultāta nebija.

Policijas virsnieks Tods Nīls (Todd Neale) komentē, ka pēc tam viņa pārstāvētā iestāde kontaktējās ar mobilo sakaru nodrošinātāju AT&T, lai iegūtu meitenes tālruņa koordinātas. AT&T ieguva ne vien aptuvenus datus, bet precīzu GPS koordinātu rādījumu.

[img]http://datuve/images/upload/20090112145458.jpg[/img]
Meklēšanā iesaistījās Masačūsetsas pilsētas Atolas ugunsdzēsēju depo darbinieki, kuriem jau iepriekš bijusi pieredze cilvēku meklēšanā. Ar Google piedāvātā Street View palīdzību bez problēmām tika atrasta AT&T uzrādītā vieta un noskaidrota viesnīca, kurā abas personas mitinās.

Kopš 2005.gada mobilo tālruņu izgatavotājiem ASV jāpiedāvā tādas ierīces, kas ar 67% precizitāti spēj noteikti tālruņa atrašanās vietu 100, un ar 95% precizitāti – 300 metru robežās. Šī likuma dēļ lielākā daļa tālruņu ASV aprīkoti ar GPS uztvērējiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us