Ar saules enerģiju darbināmā lidmašīna gatavojas pasaulē pirmajam nakts lidojumam

Solar Impulse HB-SIA būs pirmā lidmašīna, kas darbināma ar saules enerģiju un veiks lidojumu diennakts garumā. Tās pirmais nakts lidojums ir paredzēts nākamgad. Šveiciešu dēkainis Bertrands Pikards (Bertrand Piccard) un viņa kolēģis Andrē Boršbergs (André Borschberg) apgalvo, ka šis ir pasaulē pirmais lidaparāts, kuram ir tik lieli izmēri un tik mazs svars – lidaparāta spārnu plētums ir kā Boeing 747-400 lidaparātam, savukārt svars – tikai 1600 kg.

Uz spārna ir vairāk nekā 12 tūkstoši saules elementu, kas apgādās ar enerģiju četrus elektromotorus. Katra elektromotora maksimālā jauda ir 10 zirgspēki. Dienas laikā elementi uzlādēs arī litija-polimēra akumulatorus (400kg), kas nodrošinās HB-SIA lidojumu nakts laikā.

[img]/images/upload/20090629153348.jpg[/img]
HB-SIA ir [url= http://www.solarimpulse.com/]Solar Impulse[/url] projekta pirmais prototips. Tā uzdevums ir nodemonstrēt dienas-nakts-dienas lidojuma cikla iespējamību, darbinot lidaparātu tikai ar saules enerģiju. Testa lidojumi notiks līdz šī gada beigām, savukārt pirmais pilnīgais nakts lidojums ir plānots nākamgad.

[img]/images/upload/20090629153304.jpg[/img]
Gūtā pieredze palīdzēs būvēt otru lidaparātu – HB-SIB, kura mērķis būs apceļot pasauli piecos posmos. Katra posma ilgums būs vairākas dienas, plānots, ka ceļojums notiks 2012.gadā.

Projekta atbalstītāji tīmekļa vietnē var sekot līdzi visiem jaunumiem, iegādāties saules elementu uz spārna, iegādāties VIP vizīti Solar Impulse bāzē vai novietot savus vārdus uz lidmašīnas fizelāžas.

Raksta avots – [url=http://www.tgdaily.com/content/view/43021/178/]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us