Ar mirušā Sadama Huseina attēlu palīdzību izplatās vīruss

The Bobax-H tārps izplatās ar e-pasta sūtījumiem, kuriem itkā esot pievienoti attēli ar mirušu bijušo Irākas diktatoru Sadamu Huseinu. Tāpat tiek ziņots par līdzīgiem attēliem ar terorista Osamas Bin Ladena sagūstīšanas ainām.

The Bobax-H tārps ir veidots, lai izveidotu veselu “armiju” ar sev pakļautiem datoriem, kurus spameri varētu izmantot saviem nolūkiem. Tāpat vīruss cenšas neitralizēt anti-virus programmu iedarbību.

Vīruss atrod Microsoft programmu ievainojamās vietas, caur kurām nokļūst datorā.

“Daudzi cilvēki mūsdienās Internetu izmanto lai izlasītu jaunākās ziņas un citus pasaules mēroga notikumus. Diemžēl, daudzi atver aizdomīga satura e-pastus, un tādejādi palīdz tārpam izplatīties.” ziņo ASV anti-spam biedrība.

Vīruss var tikt izplatīts ar PIF, SCR, EXE, ZIP vai citiem pielikumiem.

Kompānija “Sophos” brīdina, ka drīzumā varētu parādīties līdzīgi gadījumi, kad ar kādu slavenību vai politiķu foto tiek izplatīts vīruss, tāpēc aicina neatvērt e-pasta sūtījumus, kas satur aizdomīga nosaukuma pielikumus.

Šis nebūt nav pirmais šāda veida precedents. Agrāk tika sūtīti inficēti faili ar Mārgarētas Tečeres, Rolanda Reigana, Bila Klintona un Arnolda Švarcenēgera attēliem.

Raksta avots: [url=http://www.internetnews.com/security/article.php/3468131]Internetnews[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us