Aptauja: Spiegošanas skandāls sāk kaitēt ASV IT firmām

Atklātībā nonākusī informācija par ASV valdības izmantotajām datu vākšanas programmām jau ir sākusi kaitēt ASV informācijas tehnoloģiju firmām, liecina šonedēļ izplatīts pētījums.

Organizācija Cloud Security Alliance paziņoja, ka 10% tās biedru ārpus ASV robežām ir anulējuši līgumus ar ASV bāzētu mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējiem un 56% paziņojuši, ka sliecas mazāk izmantot amerikāņu kompāniju pakalpojumus.

Aptauja tika veikta internetā laikā no 25.jūnija līdz 9.jūlijam pēc bijušā ASV izlūkdienestu darbinieka Eduarda Snoudena izraisītā skandāla, ka Nacionālā drošības pārvalde (NSA), meklējot iespējamos teroristus, uzkrāj “metadatus” par telefonsarunām un filtrē interneta datu plūsmu.

Organizācija saņēma 456 atbildes no tās bāzes biedriem, no kuriem aptuveni puse atrodas ārpus ASV. Aliansē ietilpst aptuveni 48 000 individuālu biedru un korporāciju, kas iesaistīti drošībā un citos internetā bāzētos biznesos.

ASV tehnoloģiju firmas lūgušas valdību atklāt sīkāku informāciju par tā dēvēto programmu PRISM un citām datu vākšana metodēm, paziņojot, ka kompāniju loma skandālā tikusi nepareizi interpretēta. Dažas kompānijas saka, ka pēc skandāla klienti ārpus ASV ir mazāk gatavi uzticēt amerikāņu firmām savus datus.

36% ASV firmu sacīja, ka skandāls traucēs tām nodarboties ar biznesu ārpus ASV, bet 64% apgalvo, ka tas tām nekaitēs. 91% aptaujāto organizācijas biedru norādīja, ka kompānijām būtu jāļauj publiskot informācijas kopsavilkums par datiem, ko tās sniegušas NSA vai citām ASV valdības aģentūrām.

LETA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us