Aptaujā atklājies, ka 30% iPhone lietotāju baidās kļūt atkarīgi

Stenfordas Universitātē veiktajā aptaujā no aptuveni 200 studentiem trešā daļa baidās kļūt atkarīgi no saviem iPhone, viņi paši uzskata, ka pārāk daudz lieto šīs ierīces. Vairāk kā 30% apgalvo, ka apkārtējie viņiem esot pārmetuši pārlieku lielo aizraušanos ar [url=http://datuve/raksts/3287/Vai_telefoni_un_religija_ir_saistami_jedzieni/]iPhone[/url], bet gandrīz trīs ceturtdaļas atzīst, ak šis telefons ir tos padarījis priecīgākus. Un gandrīz puse no aptaujātajiem pilnība piekrita frāzei “Es mīlu savu iPhone”.

Lai cik skumja un vientuļa varētu likties šo studentu dzīve, vēl pārsteidzošāks ir atklājums, ka 25% atzīst – iPhone ir kā papildinājums viņu smadzenēm vai viņu pašu būtībai kā cilvēkiem.

Aptauja tika veikta pagājušā gada pavasarī un to veica absolvējošo antropoloģijas studentu grupa profesores Tanya Luhrmann vadībā. Pētījuma idejas autors bija Registrar Tom Black, kas radīja iStanford – iPhone aplikāciju, kas palīdz studentiem orientēties kopmītnēs.

Profesorei Luhrmann ļoti interesants likās fakts, ka iPhone lietotājiem patīk savus telefonus personificēt kā cilvēkus un draugus. Viņi tos nereti dēvē par saviem “ Mazajiem Draugiem”.

Patrick Gallagher, kas ir viens no 9 pētījuma veicējiem, atklāj, ka iPhone daudziem ir veids kā vadīt savu virtuālo dzīvi. Viņiem šī virtuālā dzīve dažbrīd ir nozīmīgāka par īsto un tādēļ viņi nepārtraukti vēlas būt tiešsaistē ar savu virtuālajā pasaulē izveidoto personību.

Nevienam no pētījuma veicējiem pašiem nav iPhone un aptauju laikā viņi sajutuši “ paaudžu plaisu” starp sevi un iPhone īpašniekiem, kas dzīvo sava īpašajā pasaulē.

Gandrīz puse lietotāju sevi atzina kā iesācējus, bet trešdaļa sevi uzskatīja par profesionāļiem iPhone lietošanā.

Uz jautājumu, vai iPhone liek tiem sajusties foršākiem (“feel cool”), 74% aptaujāto atbildēja apstiprinoši. Un 75% apgalvoja, ka esot iemiguši kaut vienu reizi mūžā ar iPhone rokās.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us