Apstiprināta Blu-ray disku fiziskā specifikācija

Blu-ray Disc Founders (BDF) ir apstiprinājuši BD-ROM fiziskā formāta specifikāciju un darījuši to pieejamu disku ražotājiem un citām ieinteresētajām pusēm.

Blu-ray, arī zināms kā Blu-ray Disc (BD), ir nākošās paaudzes optiskā diska formāts, kas izstrādāts sadarbojoties vadošajām elektronikas un datortehnoloģiju kompānijām (Dell, Hitachi, HP, LG, Mitsubishi, Panasonic, Pioneer, Philips, Samsung, Sharp, Sony, TDK un Thomson). Šis formāts tika izstrādāts, lai ļautu ierakstīt, pārrakstīt un spēlēt HDTV (high-definition television). Blu-ray ļauj ieraktīt virs 2 stundām HDTV, vai virs 13 stundām SDTV uz 27GB diska. Ir plānoti arī lielākas ietilpības diski, kuros varēs ierakstīt 54GB datu.

Šobrīd pieejamās optiskās tehnoloģijas, kā DVD, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW un DVD-RAM izmanto sarkano lāzeru, lai lasītu un rakstītu datus, bet jaunā tehnlogloģija izmantos zilo lāzeru. Zilā lāzera priešrocība ir, ka tam ir īsāks viļņa garums (405 nanometri) nekā sarkanajam lāzeram (650 nanometri), tas nozīmē, ka ir iespējams notēmēt lāzeru ar lielāku precizitāti. Tas ļauj datus saspiest daudz ciešāk uz tāda paša izmēra diska. Kaut arī jaunie diski izmantos citu tehnoloģiju tie būs savietojami ar sarkanā lāzera diskiem un spēs spēlēt CD un DVD.

Fiziskās specifikācijas pabeigšana ir nozīmigs solis, jo tā sniedz disku ražotājiem nepieciešamo informāciju, kas tiem nepieciešama, lai sāktu ražot BD-ROM diskus. Tiek plānots, ka BD-ROM tehnloģija būs pieejama 2005. gada rudenī.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us