“Apple” zaudējis pasaulē vērtīgākā uzņēmuma statusu “ExxonMobil”

ilgstoša akciju cenu krituma ASV informācijas tehnoloģiju gigants “Apple” zaudējis pasaulē vērtīgākā uzņēmuma statusu ASV naftas kompānijai “ExxonMobil”, ziņo LETA.

“ExxonMobil” šo statusu atguvis pēc tam, kad “Apple” akciju vērtība 25.janvārī samazinājās par 2,4%, kas sekoja 12% kritumam dienu iepriekš. Tādējādi “Apple” akciju cena kopš pērnā gada septembrī sasniegtā rekordaugstā līmeņa sarukusi par 37%. “ExxonMobil” par pasaulē vērtīgāko uzņēmumu pēc tirgus vērtības kļuva 2005.gada, taču 2011.gadā apmainījās vietām ar “Apple” un kopš 2012.gada sākuma ierindojās otrajā vietā. Volstrītas slēgšanas brīdī 25.janvārī “Apple” tirgus vērtība veidoja 413 miljardus dolāru (217,2 miljardus latu), salīdzinot ar “ExxonMobil” vērtību 418 miljardu dolāru (219,8 miljardu latu) apmērā.

“Apple” akciju cenu negatīvi ietekmējušas bažas par kompānijas nākotnes izaugsmi, neskatoties uz rekordlielajiem ienākumiem. Lai arī uzņēmums pērnā gada pēdējos trīs mēnešos pārdevis vairāk “iPhone” viedtelefonu un “iPad” planšetdatoru nekā iepriekšējā ceturksnī, investori un analītiķi bija gaidījuši lielāku tirdzniecības apjomu. Ceturtdien “Apple” tirgus vērtība nokritās par aptuveni 50 miljardiem dolāru (26,3 miljardiem latu) pēc tam, kad uzņēmums piedzīvoja lielāko vienas dienas akciju cenas kritumu pēdējo četru gadu laikā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us