Apple un RIM atkaro popularitāti no Nokia

Līdz šim ierasts, ka Nokia valda ikkatrā mobilo tālruņu segmentā, taču pēdējā laikā kompānijas dominanci viedtālruņu lauciņā sāk apdraudēt divi ražotāji – Apple ar savu iPhone un Research In Motion (RIM) ar BlackBerry. Tirgus izpētes firma Canalys paziņojusi, ka Nokia gada trešajā ceturksnī zaudējuši 12% no savas iegūtās viedtālruņu tirgus daļas.

Šajos trijos aizvadītajos mēnešos Nokia kontrolē atradušies apmēram 38,9 procenti. Pirms trīs mēnešiem kompānija bija dominējošā jomā un tai „piederēja” 51,4 procenti. Otrajā vietā ierindojies Apple iPhone 3G, kas viedtālruņu segmentā pēdējos trijos mēnešos ieguvis 17,3% patērētāju uzticību. Interesanti, ka viedtālruņu vecmeistari RIM ierindojušies tikai trešajā vietā un gada trešajā ceturksnī pārdevuši tālruņus 15,2% apjomā no kopējā viedtālruņu tirgus.

[img]/images/upload/iphone_rim.png[/img]
Analītiķi Apple veiksmi skaidro ar iPhone uzlabotās 3G versijas prezentāciju, kas prezentēta daudzās līdz šim neapgūtās valstīs; 7 miljonu tālruņu pārdošana ļāvusi Apple iekarot 2,3 procentus no kopējā tālruņu tirgus.

[img]/images/upload/nokiadavinci.jpg[/img]
Eksperti apgalvo, ka nav nekāds brīnums redzēt Nokia popularitātes mazināšanos, jo viss tālruņu tirgus mūsdienās fokusējas uz viedtālruņiem un tirgū parādījušies daudzi konkurenti – Apple nemitīgi uzlabo iPhone operētājsistēmu un iespējas, RIM prezentē jaunus BlackBerry (Storm, Bold, Pearl, …), Google iepazīstina ar Androit OS un arī HTC turpina pārsteigt ar interesantiem modeļiem.

Foto: arstechnica.com un worth1000.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us