Apple un Intel kopā

Izrādās, ka jau kādu laiku [b]Apple[/b] īpaši nereklamējoties ir virzījusi sarunas ar [b]Intel[/b], par to procesoru izmantošanu [b]Apple[/b] datoros. Visu pagājušo nedēļu vadošie IT portāli esot ķēruši jebkuru ziņu no abu nometņu pusēm, un gari un plaši tās apsprieduši.
Tā padomāju, ka Jums arī par to, kas notiek starp [b]Apple[/b] un [b]Intel[/b] būtu jāzin.

Un tā vakardien, WWDC 2005 izstādes laikā, [i]Apple[/i] vadītājs, uzstājoties konferencē izsacīja oficiālu paziņojumu – “[b]It’s a true![/b]” (“Tā ir taisnība!”), ka [i]Apple[/i] turpmāk sadarbojoties ar [i]Intel[/i] savos datoros lietos [i]Intel[/i] procesorus. Tas viss tika pateikts skaļos vārdos: “Pati radošākā datortehnikas kompānija pasaulē un pats radošākais procesoru ražotājs beidzot apvieno savus pūliņus”. Zem pirmā protams tiek apzīmēta [i]Apple[/i], kuru, ļoti daudzi lietotāji, pasaulē uzskata par personālā multimēdiju datora etalonu. Kā otrs ir domāts [i]Intel[/i], neskatoties uz dažām neveiksmēm pēdējos gados, kurš skatās nākotnē ar pārliecību.

Dažus gadus atpakaļ šāda sadarbība būtu bijusi pilnīgi absurda: [i]platforma Apple[/i] un [i]x86[/i] savā starpā konkurēja. [b]Mac[/b] lietotāji uzskatīja sevi par “eliti”, augstprātīgi noskatoties uz daudzmiljonu IBM PC “klonu” armiju. Joprojām [i]Apple[/i] dizains apbur daudzus tā pielūdzējus. Un tagad ir notikušas lielas izmaiņas.

[img=/images/upload/apple_01.jpg]Apple[/img]

[i]Apple[/i] platformas izveides vēsturē, ši nav vienīgā pāreja uz citu procesoru izmantošanu. Aptuveni 10 gadus atpakaļ kompānija atteicās no [i]Motorola[/i] procesoru izmantošanas par labu [i]IBM PowerPC[/i] sērijas procesoriem. Un protams, ka šo pāreju vēl atceras daudzi lietotāji,gan labā, gan sliktā nozīmē. Bet kā būs šoreiz?

Kā izrādās, vissāpīgākā migrācijas daļa, kura ir saistīta ar [i]Mac OS X[/i] izstrādi platformai [i]x86[/i], jau ir gandrīz pārvarēta. Piecu gadu laikā operacionālā sistēma tika sagatavota atsevišķi [i]Apple[/i] un [i]x86[/i] platformas versijai. Tā dzīvoja divejādu dzīvi, gatavodamies kādu dienu iekarot pasauli paziņojot par [i]Apple[/i] gatavību pāriet uz [i]Intel[/i] procesoru izmantošanu.

Kā jau tas notiek, ne visi programnodrošinājuma produkti varēs tikt pārnesti uz jauno platformu. Jo to nevar izdarīt pāris stundās pārrakstot un izlabojot dažas kodu rindas. Lai atbalstītu visus [i]Mac[/i] programrisinājumus tiks paredzēti speciāli dinamiskie translētāji (kodētāji, tulkotāji). Tie gan nedaudz pazeminās ražīgumu, bet kritiskās situācijās ar to var samierināties. Izstrādātāji, jau tagad piedāvā datorus ar cenu USD 999,- uz [i]Pentium 4 3.6 GHz[/i] bāzes ar [i]Mac OS X 10.4.1[/i] operacionālo sistēmu, kura ir apgādāta ar visu nepieciešamo programnodrošinājumu.

[img=/images/upload/apple_02.jpg]Mac OS[/img]

Savi izvēli [i]Apple[/i] skaidro vienkārši: [i]Intel[/i] ir labi plāni procesoru ražotnēm nākotnei, un paši procesori nodrošina labu patērētās jaudas un veiktspējas attiecību. [i]AMD[/i] līdzjutēji protams var iebilst, bet [i]Apple[/i] nav iekļāvusi šo kompāniju savu stratēģisko partneru sarakstā.

Svarīgs ir kas cits – [i]Intel[/i] varēs ne tikai apmierināt [i]Apple[/i] prasības piedāvājot plašu procesoru daudzveidību datoriem un elektroniskajām iekārtām, bet arī nodrošinās izdevīgus cenu noteikumus. [i]IBM PowerPC[/i] arhitektūras krīze visvairāk redzama mobilajās platformās, bet [i]Intel Centrino[/i] ir acimredzams tirgus līderis (protams neaizmirsīsim arī AMD). Iegūstot iespēju būvēt vieglus un plānus klēpjdatorus uz [i]Pentium M[/i] procesoru bāzes, [i]Apple[/i] atkal varēs nodoties dizaineru vaļībām, par ko tik ļoti viņu daudzi mīl.

Jaunie [i]Apple[/i] datori uz [i]Intel[/i] procesoru bāzes, parādīsies 2006. gada jūnijā, bet līdz 2007. gada beigām migrācija būs pilnīgi pabeigta. Domājams, ka sērijveida [i]Mac[/i] datoros tiks izmantoti 65nm tehnoloģijas [i]Intel[/i] procesori, kuri vienkodolu [i]CedarMill[/i] versijā izcelsies ar labu energopatēriņa režīmu (TDP=87w), bet pēc veiktspējas līdzināsies [i]Pentium 4 6xxx[/i]. [i]Apple[/i] datoros būs pieprasīti arī divkodolu procesori, īpaši jau ņemot vērā vajadzību pēc programmatūras koda translāciju veikšanu reālajā laikā.

[i]Microsoft[/i] un citi kopējā programnodrošinājuma izstrādātāji arī nepaliks malā. Vismaz perspektīvā ir paredzama [i]Apple[/i] tipa programmu pielikumu parādīšanās uz x86 platormas. Un tas jau daudziem būs patīkams pārsteigums.

Protams, mēs nevaram paredzēt cik tālu turpināsies šī sadarbība, un kur tā novedīs. Tikai varam cerēt, ka tam visam būs pozitīvi rezultāti, un pēc iespējas mazāk problēmu.

Avots: [url=http://overclockers.ru/]overclockers.ru[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us