Apple turpina ieņemt operētājsistēmu tirgu

Apple turpina pārņemt datorlietotāju sirdis un aizvien veiksmīgāk konkurē ar Microsoft izstrādājumiem – Net Applications veiktais pētījums, kurā analizēti 40 tūkstošu mājaslapu dati, liecina, ka Apple OS šobrīd lieto apmēram 8 procenti no kopējā datoru lietotāju skaita.

Septembrī Mac OS X uzstādījuši jaunu rekordu – pašreiz vairāk nekā 8,2 procenti datoru lietotāju izmanto tieši Apple operētājsistēmu. Tas ir par 0,4% vairāk nekā pirms mēneša. No šiem 8,2 procentiem 0,3 procenti lietotāju izmanto iPhone vai iPod Touch esošās Mac OS X versijas – tas ir divreiz vairāk nekā jūlijā, kad prezentēja iPhone 3G.

[img]/images/upload/macosx102.png[/img]
Dažādās Windows versijas septembrī kopumā tika izmantotas 90,29% datoru visā pasaulē. Šis rādītājs ir par 0,4% mazāk nekā augustā un par 1,5% mazāk nekā gada sākumā. Joprojām populārākā Windows versija ir XP, kas atrodama 68,7 procentos datoru (-0,8%), savukārt Windows Vista kontrolē ir 18,3% (+0,5%).

[img]/images/upload/osx-logo.png[/img]
Trešā populārākā operētājsistēma pasaulē – Linux – septembrī bija atrodama 0,91% datoru. Arī šī OS piedzīvojusi lejupslīdi no augustā kontrolētajiem 0,93%. Lai vai kā, Linux ir par apmēram 0,3% populārāks nekā gada sākumā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us