Sava interneta pārlūka popularizēšanai pagājušajā nedēļa jebkurš Apple programmatūras lietotājs caur Apple Software Update sistēmu varēja savā datorā nejauši ielādēt jaunāko Safari pārlūka versiju pat tad, ja Safari jūsu datorā nekad nav bijis. Šāda stāvokļa izmantošana radījusi neapmierinātību Mozilla nometnē.
Jebkurš Windows lietotājs, kurš izmanto, piemēram, iTunes vai QuickTime, pagājušās nedēļas laikā visticamāk saskārās ar tipisko Apple programmatūras atjaunināšanas logu, kas parastā atjauninājuma vietā piedāvāja mazu „dāvanu” – Apple Safari interneta pārlūka lejupielādi un instalēšanu.
[img]/images/upload/apple_safari_down.JPG[/img]
Īpašu neapmierinātību par šādu rīcību paudis Mozilla vadītājs Džons Lilijs (John Lilly): „Apple to visu padarījuši neticami vienkāršu. Lietotājs var nejauši piekrist instalēt arī programmu, ko nemaz neprasīja un nevēlējās. Tas ir nepareizi un tas robežojas ar kaitniecisko programmu izplatīšanas principiem.” Savā publikācijā Dž.Lillijs vēsta, ka patērētājs vairs nevar būt drošs par to, kas tiek lejupielādēts, jo „atjauninājums vairs var nebūt vienkāršs atjauninājums, bet kas vairāk”.
Mozilla vadītājs uzskata, ka Apple paveiktais nedrīkst kļūt par ikdienišķu pasākumu, jo šāda kompāniju rīcība grauj lietotāju uzticību, ko visi tik grūtā ceļā cenšas iegūt. Pēc viņa domām tas grauj ne tikai Apple, bet visas interneta sfēras uzticamību. Jāpiezīmē, ka lielākā daļa kaitniecības programmu datoros nonāk kopā ar kādu citu programmu, kuru lietotājs pats ir vēlējies, tādējādi Safari izplatīšanas metode jo vairāk saistāma ar vistipiskāko interneta huligānismu.