Apple prezentējuši jaunus iPod un iTunes

Kā jau tika gaidīts, Apple savā „Let’s Rock” pasākumā šodien prezentēja jaunās paaudzes iPod atskaņotājus – pie jaunām versijām tika iPod Nano, iPod Classic un iPod Touch. Pie jaunām krāsām tikuši arī iPod Shuffle. Tāpat tika prezentēta jaunākā iTunes versija, kas apgādāta ar vairākām jaunām iespējām.

Apple izlēmuši atteikties no 160 GB ietilpīgā iPod Classic atskaņotāja, savukārt 80 GB versija tiks aizstāta ar plānāku, taču 120 GB ietilpīgu Classic multimediju atskaņotāju, kura cena būs 250 ASV dolāri. Kompānija skaidro, ka jaunajos atskaņotājos (arī Nano, kas ir pilnībā pārstrādājams) ir izmantots no arsēna brīvs stikls, kā arī BFR, PVC un dzīvsudrabu nesaturoši materiāli, tādējādi produktus padarot „zaļākus”.

[img]/images/upload/ipodclassic120.jpg[/img]
iPod Nano, par kuru rakstījām jau iepriekš, dizaniski ir ļoti līdzīgs baumās redzamajam produktam. Kā skaidro kompānijas vadītājs Stīvs Džobs (Steve Jobs), jaunais Nano ir plānākais iPod, ko Apple jebkad radījuši. Neskaitot multimediju failu atskaņošanu, tam ir arī akselerometrs ([i]coverflow[/i] režīma ieslēgšanai), kalendārs, hronometrs un skaņas ierakstīšanas iespēja. Interesanti, ka [i]shuffle[/i] režīmā iPod Nano pārslēgsies, atskaņotāju vienkārši pakratot. iPod Nano akumulatora darbības laiks sasniegs diennakti MP3 vai 4 stundas video režīmā; atskaņotājs būs pieejams 8 un 16 GB versijā (par attiecīgi 150 un 200 ASV dolāriem) un klāstu papildinājušas vairākas krāsas – violeta, zila, zaļa, oranža, sarkana.

[img]/images/upload/nano4G1.jpg[/img]
[img]/images/upload/nano4G.jpg[/img]
[img]/images/upload/nano4G3.jpg[/img]
[img]/images/upload/nano4G4.jpg[/img]
Uzlabots arī jaunākais no iPod saimes atskaņotājiem – iPod Touch. Tas vizuāli nebūs iPhone kopija, taču arī atšķirības nebūs izteikti pamanāmas. Atskaņotājs būs plānāks, tam būs fiziskas skaļuma regulēšanas pogas un atjaunināta programmatūra. Turpmāk uz iPod Touch būs iespējams spēlēt 3D videospēles, piemēram Need For Speed un citas, kuras drīzumā klajā laidīs Electronic Arts (kopumā 10 no šī izstrādātāja vien). Papildus šīm iespējām ierīcē būs integrēts Nike+ uztvērējs, tādējādi pietiks ar attiecīgu apavu nopirkšanu, lai izmantotu dažādās interaktīvās iespējas (soļu skaitītājs, ātrums, noskrietā distance, laiks u.c.). iPod Touch 8, 16 un 32 GB versiju cena būs attiecīgi 230, 300 un 400 ASV dolāri.

[img]/images/upload/ipod-touch-2G.jpg[/img]
[img]/images/upload/ipod-touch-2G2.jpg[/img]
Jaunais iTunes – astotā versija – aprīkots ar „mūzikas rekomendācijas dzinēju” Genius (automātiski izveido dziesmu apkopojumu ar stila un atmosfēras ziņā līdzīgiem skaņdarbiem/seriāliem/filmām) un HD atbalstu, kas ļaus skatīties TV šovus augstākā kvalitātē. Kā piezīmē S.Džobs, šobrīd iTunes veikalam ir 65 miljoni klientu, kuriem ir iespējams izvēlēties 8,5 miljonus dziesmu, 125 tūkstošus „podkāstu”, 30 tūkstošus TV šovu, 2600 filmas un 3000 programmas iPhone un iPod Touch.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us