Apple plāns atbrīvoties no Flash piedzīvo aizķeršanos

iPhone 3G viedtālrunim nav Flash atbalsta, tādēļ Apple šīs lietas risināšanā ir apvienojies ar Mozilla un Google, kas audio un video satura nākotni tīmeklī saskata jaunajā HTML5 iezīmēšanas valodas versijā, kurā standartizētiem audio un video elementiem būs pieejama plašāka izmantojamība. Adobe jau paspējis sazvērniekus netieši nodēvēt par vadošo pārlūku konsorciju, kas vērsts pret vadošajiem tīmekļa video risinājumiem, kā, piemēram, Flash un Silverlight. Līdzīgi citām sazvērnieku grupām, arī šī grupa sākusi dumpot, nerodot savstarpējo mieru.

Pēc pārmērīgām pārrunām, tā arī nav izdevies vienoties par audio un video elementu kodeku nodrošinājumu, tāpēc minēto HTML5 standartu ieviešana pagaidām tikusi apturēta.

[img=/images/upload/20090629225947.png]lādējas..[/img]

Apple atsakās pēc noklusējuma Quicktime ieviest Ogg Theora kodeku, pamatojoties ar aparatūras atbalsta trūkumu un patentu neskaidrību. Google ir ieviesis H.264 un Ogg Theora kodekus savā Chrome pārlūkā, taču nevar piedāvāt H.264 licenci Cromium distributoriem, un ir izteikusi pārliecību, ka Ogg Theora kvalitāte vel nav piemērota Youtube apmēriem. Opera atsakās ieviest H.264 kodeku, nosaucot licences izmaksas par nepiemērotām. Mozilla atsakās ieviest H.264 kodeku, jo nebūs iespējams iegūt licenci, kas nosegs visus pārlūka izstrādātājus. Microsoft nav iesniedzis vispār nevienu komentāru par video elementa atbalstu.

Situācijā, kad Apple nevar vienoties ar Internet Explorer konkurentiem, un Microsoft diez vai atbalstīs HTML5 video elementu, Apple, iespējams, nāksies samierināties ar Flash spraudņa ieviešanu savā mobilajā interneta pārlūkā.

Avots – [url=http://itworld.com/internet/70109/apples-plan-free-itself-flash-hits-snag]IT pasaule[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us