Apple piedāvās no DRM brīvu mūziku

Viens no svarīgākajiem Apple MacWorld 2009 šodienas notikumiem ir Apple paziņojums par izmaiņām iTunes mūzikas veikalā. Turpmāk būs iespējams lejupielādēt mūziku, kas nav aizsargāta ar [i]Digital Rights Management[/i], iPhone 3G īpašniekiem būs iespējams izmantot 3G tīklu mūzikas lejupielādei un dziesmas būs pieejamas par trīs dažādām cenām.

Apple paziņojuši, ka ir noslēgta vienošanās ne tikai ar tūkstošiem mazo ierakstu kompāniju, bet arī ar četrām galvenajām mūzikas industrijas ierakstu kompānijām – Universal Music Group, Sony BMG, Warner Music Group un EMI. Tā paredz, ka turpmāk iTunes Plus lejupielādei būs pieejama mūzika, kas nav aizsargāta ar t.s. DRM.

Pieejamā mūzika būs kodēta 256 kb/s AAC formātā un, pēc Apple vārdiem, cilvēks bez muzikālās dzirdes diez vai jutīs atšķirību starp šo un oriģinālo ierakstu. Jau esošās dziesmas būs iespējams lejupielādēt no jauna, taču par šo iespēju būs jāpiemaksā 30 centi par dziesmu vai 30 procenti no albuma cenas.

[img]/images/upload/upgrade-itunes.jpg[/img]
Tāpat iTunes veikala atjaunināšana paredz iespēju iPhone 3G īpašniekiem par identisku samaksu kā tīmeklī dziesmas lejupielādēt tieši savā tālrunī, izmantojot 3G sakaru tīklu – līdzīgi kā tas iespējams ar WiFi. Ar 3G tīklu iegādātās dziesmas pēc tālruņa sinhronizēšanas būs pieejamas arī datorā.

[img]/images/upload/macworld09_itunes.jpg[/img]
Kā trešo jaunumu iTunes Store saistībā Apple prezentēja gaidāmās izmaiņas aprīlī. Paredzams, ka turpmāk mūzikas ieraksti būs pieejami par trim dažādām cenām – 0,69, 0,99 un 1,29 ASV dolāri par dziesmu. Lielākā daļa albumu joprojām maksās 10 ASV dolārus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us