Apple patentējuši cenzūru

Кorporācija Apple patentējusi tehnoloģiju, kura bloķē neatļautu saturu īsziņās, kuru var izmantot kā bērnu kontroles sistēmu, ziņo The Register. Cienījamie eksperti jau nosaukuši tehnoloģiju par „cenzūru”.

Patenta dokumentā tiek aprakstīta satura kontroles sistēma, ar kuras palīdzību var sekot un bloķēt „aizliegtus” vārdus (nenormatīvā leksika, vārdi, kas attiecas uz seksu), īsziņās, kuras nosūtītas ar mobilo telefonu palīdzību. Tomēr The Register dod mājienu uz to, ka tehnoloģija, kuru Apple patentēja, var tikt izmantota citu, ne tikai „gultas” frāžu, bloķēšanai. Piemēram, vārdu salikums «Windows Phone 7».

Eksperts Džons Dvoraks (John C. Dvorak) no PCMagazine atklāti sauc tehnoloģijas konceptu par „cenzūru”. Pēc eksperta domām, runa ir nevis par pusaudžu aizsardzību, bet par politiku – korporācija vēlas pārdot savus gadžetus Irānā, Ķīnā, Saūda Arābijā un citās pasaules valstīs, kur vara pieder „lieliem brāļiem” un ir totālā pilsoņu kontrole. Iespēja automātiski bloķēt „nenormatīvos vārdus” var noderēt diktatoriem.

Atzīmēsim, ka pusaudži, ja vēlēsies runāt par seksu ar īsziņu palīdzību, atradīs iespēju izdarīt to pat ja viņus pārbaudīs patentēti mehānismi, piemēram, ar kodētu vārdu palīdzību.

To pašu varēs darīt arī valstu ar stingru režīmu nepaklausīgi pilsoņi, ja ekspertiem konspiroloģijas nozarē ir taisnība, un Apple domā nevis par cīņu ar „sekstingu”.

Kā avots izmantota The Register.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us