Apple nodēvēta par „visnetīrāko” IT kompāniju

Starptautiskā dabas aizsardzības organizācija Greenpeace novietojusi korporāciju Apple pēdējā vietā ekoloģiski draudzīgu tehnoloģisko kompāniju reitingā. Pēc ekologu vārdiem, savu datu centru barošanai Apple izmanto ogļu elektrostacijas, kuras visvairāk piesārņo apkārtējo vidi.

Greenpeace atzīmē, ka Apple plāno trīskāršot elektroenerģijas patēriņu, noslēdzot jaunā datu centra būvniecību Ziemeļkarolinā. Pēc ekologu aprēķiniem, tā energopatēriņš būs salīdzināms ar 80 000 vidējām mājām ASV. „Patērētāji vēlas zināt, ka lejupielādējot video vai mainot statusu Facebook, viņi neveicina globālo sasilšanu vai jaunu Fukušimu veidošanos”, – atzīmēja Greenpeace IT nozares analītiķis un vadošais ziņojuma autors Harijs Kuks.

[img]http://datuve/images/upload/20110503131934.jpg[/img]

ASV nav likuma, ar kuru kompānijas ir spiestas atklāt elektroenerģijas izmantošanu vai ogļūdeņraža izmešus, tāpēc Greenpeace pamatojas uz vispārpieejamās informācijas par investīcijām datu centros, lai novērtētu maksimālo jaudu, kuru viņi var patērēt, un salīdzināt to ar valdības vai municipālo uzņēmumu atklātiem datiem. Apple atkarību no oglēm ekologi novērtēja ar 54,4%, Facebook – 53,2%, IBM – 51,6%, Hewlett-Packard – 49,4%, Twitter – 42,5%. „Viszaļāko” IT kompāniju vidū pēc Greenpeace ir Yahoo, Google un Amazon.

Kā avots izmantota Greenpeace.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us