Apple mobilo ierīču barošanai izmantos saules enerģiju

Viena no progresīvākajām un inovatīvākajām kompānijām – Apple – patentējusi ideju, kas varētu ļaut tālrunim, MP3 atskaņotājam, klēpjdatoram vai jebkurai citai mobilajai ierīcei darboties daudzkārt ilgāk nekā tas līdz šim ierasts. Pie tam, šoreiz runa nav par īpaši advancētiem un dārgiem akumulatoriem, bet par saules paneļiem.

Portāls MacRumors, kas ir viens no aktīvākajiem un precīzākajiem Apple jaunumu paudējiem, ziņo, ka kompānija patentējusi ideju integrēt saules enerģijas paneļus aiz mobilas ierīces LCD ekrāna, tādējādi saulainā laikā piedāvājot daudzkārt ilgāku darbošanos ar produktu. Tiek ziņots, ka panelis, kaut arī novietots aiz LCD ekrāna, tomēr spēs uztvert saules enerģiju, kas ies cauri gan pašai LCD matricai, gan to pārklājošajam plastikātam. Šīs sistēmas saražotā enerģija varētu tikt uzkrāta gan ierīces akumulatorā, gan uzreiz izmantota kādam komponentam, piemēram, atmiņas barošanai vai diska griešanai.

[img]/images/upload/applesolarpatent.jpg[/img]
Saules paneļu izmantošana mobilajās ierīcēs nebūt nav jauna ideja – jau 2001. gadā Motorola piedāvāja līdzīgu konceptu, taču senākajā patentā nav norādīts, ka panelis atradīsies aiz ekrāna, tādējādi efektīvāk izmantojot ierīču virsmu.

Pagaidām informācija par patentu ir samērā neskaidra un nav arī zināms cik lielā mērā saules enerģijas panelis spēs nodrošināt ierīču barošanu. Šobrīd efektīvākie saules paneļi piedāvā 20-23% efektivitāti, kas noteikti ir par maz pat priekš MP3 atskaņotāja apgādāšanas ar elektrību.

Ārējās saites:
Apple patents
Motorola 2001. gada patents

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us