Apple meklē veidu, kā atbrīvoties no printeru draiveriem

Ņemot vērā inovāciju daudzumu tehnoloģiju jomā, varētu šķist, ka pievienot datoram printeri ir ļoti viegli, taču daudziem tas joprojām sagādā lielas galvassāpes. Divi nesen iesniegtie Apple patenti liecina, ka uzņēmums cenšas vienkāršot šo procesu, atbrīvojoties no printeru draiveriem.

Portāls [i]Conceivably Tech[/i] ziņo par diviem Apple patentiem, kas “varētu atbrīvot pasauli no draiveriem, vismaz ja runa ir par printeriem”. Pirmajā patentā aprakstītais process [i]Walk-Up Printing without Drivers[/i] liecina, ka Apple pievērš uzmanību trim iespējamajiem drukāšanas veidiem – izmantojot ierasto programmatūras draiveri, izmantojot mākoni vai izmantojot metodi bez draivera, kas atbalsta universālas drukāšanas iespējas no jebkuras ierīces.

[img]http://datuve/images/upload/20110823140029.jpg[/img]
“Printeri bieži vien sagādā problēmas datoru lietotājiem,” skaidro Apple. “Pat ja printera draiveris ir ielādēts datora sistēmā, lietotājam parasti jāielādē un jāinstalē draivera atjauninājums no printera ražotāja tīmekļa vietnes. Instalācijas process patērē laiku un bieži vien lietotājam tā laikā ir jāievada garš programmatūras licences kods.” Apple turpina: “Draiveri sagādā problēmas arī mobilo ierīču lietotājiem, it īpaši, ja lietotājs izmantos konkrēto printeri tikai vienu vai divas reizes. Turklāt mobilajām ierīcēm ir ierobežota datu uzglabāšanas ietilpība, tādēļ draiveru lēruma uzglabāšana ir nepraktiska. Šo iemeslu dēļ ir nepieciešama sistēma, kas ļauj izdrukāt nepieciešamos materiālus no ierīces bez iepriekš aprakstītajām problēmām.”

Savukārt otrs patents ir saistīts ar datu formātiem, kas atbalstītu bezvadu drukāšanu un noteiktu printera atbalstītās iespējas, piemēram, izšķirtspēju, krāsas, kopēšanas atbalstu u.c.

Abi patenti tika iesniegti pagājušā gada septembrī, taču publicēti tikai pagājušonedēļ. Apple iCould mākoņpakalpojums tika laists klajā šī gada jūnijā – nesen tas tika piedāvāts izstrādātājiem un rudenī jau nonāks pie lietotājiem. Kas attiecas uz Windows, Google Chrome 9, kas nāca klajā pagājušā gada decembrī, piedāvā iespēju drukāt no mākoņa.

[url= http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2391271,00.asp]PC Mag[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us