Apple krīzi pieveic ar peļņu

Apple publiskojuši jaunākos datus par aizgājušajā ceturksnī gūtajiem ienākumiem, kas patīkami pārsteiguši ne vien tirgus analītiķus, bet arī investorus. Par spīti problēmām pasaulē, Apple peļņa un pārdošanas rādītāji turpinājuši kāpt.

Kompānijas ienākumi bija 10,17 miljardi ASV dolāru, savukārt peļņa sastādījusi 1,61 miljadru dolāru. Salīdzinājumam, pērn šajā laika posmā skaitļi bija attiecīgi 9,6 un 1,58 miljardi. „Šajos ekonomiski izaicinošajos laikos mēs esam priecīgi par rezultātu – tas ir labākais ceturksnis Apple vēsturē. Pirmo reizi esam pārsnieguši 10 miljardu slieksni,” atzīst kompānijas vadītājs Stīvs Džobs (Steve Jobs).

Ceturksnī Apple pārdevuši 2’524’000 Mac galddatorus un klēpjdatorus, kas ir par 9 procentiem vairāk nekā pirms gada. Tāpat pārdoti 22,72 miljoni iPod atskaņotāju (3% vairāk nekā 2007.gada pēdējā ceturksnī). iPhone pārdoti apmēram 4,363 miljoni vienību – par 88% vairāk.

Kompānijas „naudas mašīna” ir Apple MacBook klēpjdatori un iPod mūzikas atskaņotāji, skaidro portāls TG Daily. MacBook pārdošanas apjomi auguši no 1,34 miljoniem 2007.gada 3.ceturksnī uz 1,8 miljoniem. Savukārt Ziemassvetkos, ja ASV tika pirkts MP3 atskaņotājs, 70% gadījumu tas bija iPod.

Jāatgādina, ka Apple galddatori netiek atjaunināti tik bieži kā klēpjdatori, un globālā tendence ir pārleit uz portatīvajiem risinājumiem, tādēļ klasisko Mac pārdošanas apjoms mainās minimāli.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us