Apple konkurenti no visām pasaules malām – HTC, Samsung, Philips u.c.

Jau līdz ar iPhone pirmās paaudzes prezentēšanu pasaulē uzradās gan patērētāji, kas viens par otru skaļāk vēstīja šī tālruņa mīnusus, gan ražotāji, kas arī viens pēc otra ražoja ko līdzīgu Apple tālrunim – gan izskata, gan iespēju ziņā. 3G iPhone debijas aizēnojumā ieskatīsimies 10 potenciālajos iPhone „killeros”, kas gan tehnoloģiski, gan idejiski ir līdzīgi i-telefonam.

[b]LG Viewty KU990[/b]
[img]/images/upload/lg-ku990.jpg[/img]
Korejas tehnoloģiju koncerna piedāvātais tālrunis aprīkots ar 3. paaudzes sakaru iespēju, tam ir 5 magapikseļu kamera, 3 collu skārienjutīgais ekrāns, kurā iespējams aplūkot arī multimediju datnes, piemēram, DivX filmas. Tiesa, tālruņa operētājsistēma, kā jau tas ierasts LG, nav tā perfektākā un pārskatāmākā, tādēļ nenoliedzami stilīgais tālrunis varētu palikt tikai par neērtu stila atribūtu.

[b]Sony Ericsson Xperia X1[/b]
[img]/images/upload/xperia_x1.jpg[/img]
Tieši zviedru un japāņu apvienības izstrādātais Xperia daudzu skatījumā tiek vērtēts kā lielākais iPhone drauds. MWC 2008 izstādes laikā prezentētais 3 collu skārienjutīgais ekrāns (800×480 pikseļi) ar tālruņa funkcijām ir viss, kas nav iPhone – aiz ekrāna atrodama izbīdāma QWERTY tipa tastatūra, „sirdī” pukst Windows Mobile 6.1 Pro operētājsistēma, priekšpusē ir 4 virzienu vadības taustiņš, aizmugurē kvalitatīva 3,2 megapikseļu kamera un apkārt staro visi iespējamie bezvadu savienojuma veidi, ieskaitot HSDPA. Diemžēl X1 joprojām atrodas prototipa stadijā un tas nav pieejams veikalos.

[b]Meizu MiniOne[/b]
[img]/images/upload/meizu_minione.jpg[/img]
Meizu tālrunis iPhone konkurentu sarakstā „velkas līdzi” jau kopš pirmās Apple telefona versijas iznākšanas. Interesanti, ka Ķīnas angāros tapušā tālruņa iekšienē atrodams gan 3G atbalsts, gan 533 MHz procesors, DMB TV uztvērējs, bezvadu tīkls un arī globālās pozicionēšanas sistēma. Kā jau pārējiem konkurentiem, arī šim ir skārienjutīgs ekrāns – 3,3 collu izmērā un ar 720×480 punktu izšķirtspēju.

[b]Nokia XpressMedia 5800[/b]
[img]/images/upload/nokia-tube_1.jpg[/img]
Tālrunis zināms arī kā Tube, un arī tas joprojām nav nonācis līdz veikalu plauktiem. Jāatzīst, pēc ilgiem laikiem Nokia azotē radītā sakaru ierīce ir izdevusies ļoti gaumīga un, visticamāk, arī funkcionāla. Pagaidām kompānija atzinusi, ka 5800 būs gan GPS, gan WiFi, gan pilnvērtīgs Bluetooth 2.0 un kvalitatīvs 16 miljonu krāsu skārienjutīgais ekrāns. Tiesa, ierīcei būs Symbian operētājsistēma…

[b]HTC Touch Diamond[/b]
[img]/images/upload/htc-td_01.jpg[/img]
Latvijā viena no populārākajām iPhone alternatīvām ir HTC ražotie telefoni. Nesen prezentētais Touch Diamond ir ar 2,8 collu VGA ekrānu aprīkots viedtelefons, kura arsenālā atrodams 528 MHz ātrs procesors (tikai 8 gadus senā pagātnē tādi bija datoru ikdiena) un Windows Mobile 6.1 Pro operētājsistēma. Touch Diamond ir 4 GB iekšējā zibatmiņa, kas ļauj ierīci izmantot kā pilnvērtīgu multimediju aparātu.

[b]OpenMoko Neo FreeRunner[/b]
[img]/images/upload/openmoko.jpg[/img]
Pie mums nezināmais ražotājs radījis patiesu iPhone konkurentu – tālruni ar 3G iespējām, 2,8 collu VGA skārienjutīgu ekrānu, aGPS, WiFi un žiroskopu. Interesantākais, ka OpenMoko sakaru ierīce bāzēta uz Linux operētājsistēmas, tātad iespējas tālruni modificēt ir visai ievērojamas.

[b]BlackBerry Thunder[/b]
[img]/images/upload/rim_blackberry_thunder.jpg[/img]
Joprojām nevienu no šiem tālruņiem tā īsti nav iespējams salīdzināt ar Apple vienas vienīgas inovācijas– daudzskārienu jutīgā ekrāna – dēļ. BlackBerry vēl nav nonācis veikalos un tās specifikācija ir zināma tikai aptuveni, taču tiek lēsts, ka Thunder būs aprīkots ar daudzskārienjutīgo ekrānu, kas ierīci nostāda latiņu augstāk par pārējiem. Nav šaubu, ka RIM pieredze un kvalitatīvā OS 4.7, kas apbur daudzu biznesmeņu prātus, var likt Apple pasvīst.

[b]Samsung Omnia un Samsung Instinct[/b]
[img]/images/upload/i900_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/samsung-instinct.jpg[/img]
Vēl viens korejiešu ražotāja tālrunis, kas zināms arī kā i900. Samsung flagmanim ir ne tikai viss, kas atrodams HTC piedāvājumā, bet daudz kas vairāk. 3,2 collu ekrāns, 5 megapikseļu kamera, GPS, 16 GB atmiņa… Diemžēl produkts vēl nav nopērkams nevienā pasaules valstī.
Otrs Samsung akmens iPhone dārziņā ir Instinct. Tam ir GPS, digitālā TV, liels skārienjutīgais ekrāns un daudzas citas iespējas, kas kompāniju noturēs konkurētspējīgu vismaz tuvāko pusgadu.

[b]Philips X800[/b]
[img]/images/upload/philips-x800.jpg[/img]
Pēdējais iPhone konkurents prezentēts tikai pirms pusotra mēneša. Tas gan nav aprīkots ar GPS vai 3. paaudzes sakariem, taču tam ir TFT skārienjutīgais ekrāns un, kas pats svarīgākais, apbrīnojams akumulatora darbības laiks – 8 stundas sarunu režīmā un mēnesis gaidīšanas režīmā.

[i]Iz mobilewhack.com[/i]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us