Apple izdevies pārtraukt Samsung planšetdatoru tirdzniecību Austrālijā

Apple centieni panākt monopolu planšetdatoru tirgū vakar atkal vainagojušies ar panākumiem – Samsung planšetdatori līdz 26. septembrim Austrālijā netiks tirgoti un reklamēti. Samsung pārstāvji paziņojuši [i]Reuters[/i]: “Samsung ir informējuši Austrālijas Federālo tiesu par saviem nodomiem iesniegt prasību pret Apple Australia un Apple saistībā ar Apple uzrādīto patentu nederīgumu un Samsung piederoši patentu pārkāpumiem.”

Galaxy Tab 10.1 ir plānāks un vieglāks par iPad 2. Tam ir lielāks displejs ar lielāku izšķirtspēju, vairāk DRAM, kamera ar lielāku izšķirtspēju un LED zibspuldzi, kā arī otrs skaļrunis. Turklāt Galaxy Tab piedāvā sīkrīkus un Adobe Flash – privilēģijas, kas Apple produkta lietotājiem ir liegtas. Neraugoties uz šīm priekšrocībām, Samsung produktam, iespējams, nebūs iespēja konkurēt ar Apple iPad vairāku reģionu “brīvajā tirgū”. Apple apgalvo, ka viņiem ir ekskluzīvas tiesības uz minimālistisko planšetdatora dizainu, tādēļ viņi var bloķēt jebkuru konkurentu, kas vēlas iesaistīties tirgū. Apple ieguva šos patentus, balstoties uz fantāzijām un prototipiem, jo patenti tika iesniegti 5 gadus pirms tirgū parādījās pirmais Apple planšetdators.

[img]http://datuve/images/upload/20110830124414.jpg[/img]
Apple iesnieguši prasības pret Samsung vairākās starptautiskās tiesās, apgalvojot, ka Samsung nekaunīgi nokopējuši Apple planšetdatoru dizainu. Tāpat Apple apsūdz Samsung [i]multi-touch[/i] žestu patentu pārkāpumos. Savukārt Samsung apgalvo, ka Apple nelikumīgi izmanto uzņēmuma intelektuālo īpašumu, kas saistīts ar bezvadu sakariem.

Lai gan Austrālijā sūdzības iesnieguši gan Apple, gan Samsung, iPad un iPhone tirdzniecība valstī turpinās. Samsung planšetdatoru tirdzniecība apturēta arī Vācijā (kur Apple produkti joprojām pieejami). ASV Galaxy Tab 10.1 joprojām tiek tirgots – 13. oktobrī ASV Starptautiskā Tirdzniecības komisija lems par Samsung planšetdatoru importa aizliegumu ASV, savukārt 3. decembrī – par Apple ierīču importa aizliegumu.

[img]http://datuve/images/upload/20101203183018.jpg[/img]
9. septembrī būs zināms galējais spriedums par Galaxy Tab tirdzniecību un reklamēšanu Vācijā. Sākotnēji aizliegums tika attiecināts uz visu Eiropas Savienību, taču Vācijas tiesa samazināja lieguma apjomu uz valsts robežām. Šis liegums Samsung ir īpaši sāpīgs, jo uzņēmums nevarēs prezentēt Galaxy Tab 10.1 vienā no lielākajām Eiropas mobilo ierīču izstādēm IFA 2012, kas no 2. līdz 7. septembrim notiks Berlīnē. Samsung gan ir izdevies apiet liegumu ar gaidāmo Galaxy Tab 8.9, kas nav pieminēts Apple sūdzībā.

[url=http://www.dailytech.com/Apple+Succeeds+in+Banning+Samsungs+Tablets+in+Australia++for+Now/article22564.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us