Apple iTunes un iPod varēs lietot arī neredzīgie un vājredzīgie

Ikdienā cilvēki ar dažādiem kustību vai maņu traucējumiem „tautās” parādās samērā reti, taču šeit – pie datora un internetā – viņi ir tuvāk mums nekā mēs to iedomājamies. Lai arī ikdienas cilvēkam tas neko nemaina, programmu izstrādātājiem un mājaslapu veidotājiem tas uzliek papildu atbildību – viena no šādām kompānijām ir Apple.

Ceturtās paaudzes iPod Nano jau šobrīd pieejams ar saskarsni, kas skaļrunī izrunā visus navigācijas punktus, tādējādi cilvēkiem ar redzes problēmām ļaujot virzīties caur ierīces navigāciju. Tāpat ierīcei uzstādīta iPhone izmantotā „sakrati, lai ieslēgtu shuffle” funkcija un austiņas ar mikrofonu nodrošina balss komandu izmantošanu ērtākai ierīces pārvaldīšanai.

[img]/images/upload/itunesblind.jpg[/img]
Taču vissvarīgākais jaunums – Apple apstiprinājuši savu plānu izveidot iTunes 8, kas būtu pilnībā draudzīgs cilvēkiem ar smagiem redzes traucējumiem. Šāds solis kaut nedaudz spētu atvieglot invalīdu dzīvi un tuvināt viņus cilvēkiem bez traucējumiem. Pirms diviem gadiem organizācija AccessWorld asi kritizēja Apple par iTunes lietošanas iespējām invalīdiem.

Jāpiezīmē, ka šis ir lauciņš, kurā grēko daudzi citi datortehnoloģiju jomā strādājošie – mājas lapās ir teju neiespējami nosūtīt īsziņu, piekļūt savam bankas kontam vai atrast kursējošo sabiedriskā transporta sarakstu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us