Apple iesniedz patentu par jauna veida skārienjūtīgu tastatūru

apple

Apple kompānijas jaunais iesniegtais patents varētu piedāvāt nelielu ieskatu par nākotnes MacBook dizainu, piedāvājot lietotājiem cita veida pieredzi.

Šis interesantais patents tika jau iesniegts “Configurable Force-Sensitive Input Structure for Electronic Devices” 2014.gada septembrī, taču plašākai publikai bija pieejams pavisam nesen – pagājušajā nedēļā.

Patents tiek raksturots kā “haptic-powered” skārienjūtīga tastatūra priekš elektroierīcēm, piemēram – portatīvajiem datoriem. Šai ierīcei nebūs nekādu fizisku pogu uz tastatūras – tikai skārienjūtīgais slānis ar vairākiem virtuālajiem taustiņiem.

Šī sistēma būtībā sastāvēs no metāla slāņa ar iespēju sajust ne tikai pieskārienus, bet arī pamatā 3D Touch skārienjūtību. Lietotājs varēs noklikšķināt uz virtuālajiem taustiņiem, kuri ir faktiski konfigurējams virsmas laukums, tādējādi iegūstot jaunu skārienjūtīgu pieredzi. Virtuālās tastatūras taustiņi tiks apzīmēti ar zilu spīdošu gaismu, kuras avots nāks no tastatūras apakšas.

Apple kompānija laika gaitā ir iesnieguši vairākus interesantus un dažreiz pat grūti aptveramus patentus, kuri, visticamāk, nekad neieraudzīs dienas gaismu, bet šis izskatās realizējams produkts, kurā kompānija saskata lielu potenciālu. Protams, jāpieņem, ka šāda veida tastatūras ātruma un precizitātes ziņā ir tikpat kvalitatīvas kā parastās un taustāmās tastatūras, ja kompānija grasās ko tādu izlaist saviem nākotnes MacBook datoriem.

Apple pēdējā laikā cenšas savus MacBook portatīvos datorus padarīt arvien plānākus, kā pierādījums tam – jaunākais izlaistais MacBook Air, kurai iekļāva USB Type-C. Šāda patenta iesniegšana no Apple puses liek nojaust, ka tagad datora tastatūras ir kļuvušas par komponentiem, kuri ir jāpaslēpj. Un, ja tiešām fiziskās tastatūras aizstās ar virtuālajām, tad portatīvie datori varētu sasniegt planšetdatora plānumu.

apple

Turklāt pilnīgi skārienjūtīgi strukturēta tastatūra uzlabotu arī konfigurāciju. Ievades interfeiss tad varētu mainīties, kad lietotājs izmanto lietojumprogrammas. Apple iespējams arī paplašinās pieskāriena žestus pa visu tastatūras virsmu. Šķietami, ka lielākais šī tastatūra trūkums varētu būt tāds, ka tai vienkārši nebūs nevienas fiziskas pogas.

Bez konkrētas pamācības un atsauksmēm – būs dažiem labiem ārkārtīgi sarežģīti izmantot šāda veida virtuālo tastatūru. Un tas varētu būt viens no lielākajiem lūzuma punktiem. Es personīgi neesmu īsti pārliecināts vai haptiskā tastatūra spēs jebkad aizstāt sajūtas, ko izraisa fiziska tastatūra ar fiziskām pogām, kur lietotājs reāli tās nospiež. Taču Apple acīmredzot mēģinās pierādīt pretējo.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us