Apple ekonomē uz darba spēku, bet produkti lētāki nepaliek

[url=http://datuve/raksts/3267/Stivam_Dzobam_patik_manities/]Apple pārstāvji[/url] ir atzinuši, ka viņu ierīču ražošanā Ķīnā tiek izmantoti bērni. Vismaz vienpadsmit 15 gadīgi bērni ir atrasti strādājam Apple rūpnīcās pagājušajā gadā, kas ir labāks rādītājs kā 2008. gadā, kad rūpnīcās tika nodarbināti vismaz 25 nepilngadīgie. Kompānija attiecās nosaukt vainīgās rūpnīcas un arī neatklāja, kur atrodas šīs fabrikas, bet ir zināms, ka vairums Apple rūpnīcu atrodas Ķīnā. Apple pieder arī rūpnīcas Taivānā, Singapūrā, Filipīnās, Malaizijā, Taizemē, Čehijā un ASV.

Apple pārstāvji apgalvo, ka bērni vairs netiekot izmantoti ka strādnieki vai arī daži no viņiem vairs nav nepilngadīgi. No šīm vainīgajām iestādēm Apple ir pieprasījis atskaites par darba pieņemšanas procesu, lai noskaidrotu kādā veidā nepilngadīgas personas tika pieņemtas darbā.

Apple regulāri tiek kritizēts par tādu rūpnīcu izmantošanu, kuras nodarbina bērnus un ir ļoti slikti darba apstākļi. Pagājušajā nedēļā 62 darbinieki no fabrikas, kas ražo Apple produktus, saindējās ar toksisku ķīmisko vielu, kas noārda muskuļus un sabojā redzi. Par šo situāciju Apple atsakās sniegt jebkādus komentārus.

Fabrikas pārstāvis mierināja presi, ka neesot, par ko satraukties, jo gandrīz visi saindējušies darbinieki ir atpakaļ pie darba un tikai daži vēl atrodas slimnīcā. Šī ķīmiskā viela esot ļoti populāra tehnoloģiju nozarē un problēmas esot radušās sliktas ventilācijas dēļ.

Pagājušajā gadā vienas no lielākajām Apple apgādājošajām rūpnīcām – Foxconn darbinieks izdarīja pašnāvību, jo bija apsūdzēts iPhone prototipa zādzībā. Sun Danyong bija 25 gadus vecs, universitāti beidzis loģistikas nodaļas darbinieks. Drošības nodaļas darbinieki smagi piekāva aizdomās turēto Sun Danyong un viņš izlēca no ēkas 12. stāva.

Vismaz 55 no 102 Apple rūpnīcās darbiniekiem ir jāstrādā vairāk kā 60 stundas nedēļā. Tikai 65% no rūpnīcām maksā saviem darbiniekiem likumīga apjoma algas. Apple esot atklājuši, ka 24 rūpnīcās darbinieki nesaņem pat Ķīnas noteikto minimālo algu, kas ir aptuveni 800 juaņas jeb 61 Ls. Tikai aptuveni 60% Apple apgādājošajās rūpnīcās ievēro darba drošības noteikumus.

Sīkāka informācija: [url=http://www.telegraph.co.uk/technology/apple/7330986/Apple-admits-using-child-labour.html]Telegraph[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us