Apple apsver iespēju savos datoros izmantot AMD procesorus

Kad Apple 2006.gadā sāka savos datoros izmantot Intel procesorus, daudzi Apple cienītāji raizējās par to, kā šāda izvēle varētu mainīt Mac nākotni. Apple īpašniekiem gan nevajadzēja raizēties, jo Intel procesori piedāvāja labāku veiktspēju. Lieki piebilst, ka Apple datoru pārdošanas apjomi kopš tajos sāka izmantot Intel procesorus ir ievērojami auguši.

Varētu šķist, ka pateicoties šiem iemesliem Apple un Intel attiecībās viss ir kārtībā. Taču to tik droši nevar zināt – portāls [i]Apple Insider[/i] [url=http://www.appleinsider.com/articles/10/04/16/apple_in_advanced_discussions_to_adopt_amd_chips.html]paziņojis[/url], ka aktīvi notiek sarunas starp Apple un AMD, kas piedāvāšot savus procesorus Mac klēpjdatoriem un galddatoriem.

Portāls ziņo: „Kalifornijas uzņēmuma AMD pārstāvji ir manīti sapulcēs ar Apple vadītājiem.” Apple arī esot uzsākuši AMD procesoru izmēģināšanas darbus, lai varētu tos ievietot gaidāmajos uzņēmuma produktos.

[img]http://datuve/images/upload/20100417132801.jpg[/img]
Kāds cits avots ziņo, ka Apple ir ieinteresēti AMD gaidāmajos jaunumos, piemēram, [i]Fusion[/i] platformā, kas apvieno mikroprocesora un GPU funkcijas. Pirmajiem 32nm [i]Fusion[/i] procesoriem būs Llano APU (līdz četriem Phenom II Core ar integrētu DX11 grafisko kodolu). Šie procesori sākot ar 2011.gadu būs pieejami dažādos klēpjdatoros un galddatoros.

Kā tad paliek ar Intel un Apple attiecībām? Ja šie iepriekš minētie ziņojumi ir patiesi, ir liela iespēja, ka Intel saglabās savu dārgā gala procesoru piegādātāja pozīciju Apple MacBook Pro un iMac datoriem, savukārt MacBook, Mac mini un Apple TV varētu tikt pie AMD procesoriem.

[url=http://www.dailytech.com/Report+Apple+Considering+AMD+Chips/article18153.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us