Apple App Store mēneša laikā pārdotas programmas 30 miljonu dolāru vērtībā

ASV kompānijas Apple kontā ir daudzi veiksmes stāsti – gan par iPod sērijas mūzikas atskaņotājiem, gan iPhone popularitāti un Mac slavu. Šim klāstam visticamāk pievienosies App Store programmu veikals, kas savu darbu uzsāka tikai četras nedēļas atpakaļ, taču jau kompānijas kontā ienesis 30 miljonus ASV dolāru.

Apple App Store ir iPhone tālrunim paredzēto programmu tiešsaistes veikals, kas programmu vai spēļu pirkšanu padara neredzēti vienkāršu – ar pāris klikšķu vai skārienu palīdzību tā jau ir ierīces atmiņā un pilnīgi gatava lietošanai. Vēl pirms App Store debijas Piper Jaffray analītiķi šo biznesu uzskatīja par potenciālu medusmaizi un solīja, ka tā apgrozījums jau nākamgad sasniegs miljardu ASV dolāru. Kā ziņo The Wall Street Journal, pirmajā mēnesī izdevies pārdot apmēram 60 miljonus programmu 30 miljonu ASV dolāru vērtībā.

[img]/images/upload/app_store.jpg[/img]
Ja šādi pārdošanas apjomi saglabātos, gada laikā Apple iegūtu apmēram 360 miljonus dolāru. Kompānijas vadītājs Stīvs Džobs (Steve Jobs) jau reiz skaidrojis, ka tikai 30% paliek Apple rīcībā, pārējais tiek nodots programmas izstrādātājiem, tajā pat laikā atstājot lielas cerības: „Šī iespēja drīzumā ienesīs 500 miljonus ASV dolāru. Kas zina, varbūt kādu dienu tiks sasniegta arī miljarda atzīme.” Pārsteigti par izveidotās funkcijas popularitāti ir programmu autori – Sega Corporation, jau pārdevuši vairāk nekā 300 tūkstošus kopiju spēlei Super Monkeyball (cena – 10 ASV dolāri), par spīti tam, ka tā pieejama tikai 20 dienas: „Šis ir svarīgs bizness. Tas iPhone padara par dzīvotspējīgu spēļu platformu,” skaidro Sega US prezidents Saimons Džefrijs (Simon Jeffery).

Diemžēl slavas saulei priekšā nostājušies arī pirmie mākoņi. S.Džobs apstiprinājis, ka App Store programmās ir iebūvēta iespēja kompānijai attālināti atslēgt jebkuru iegādāto programmu. Kompānijas ilggadējais vadītājs gan skaidro, ka šāda iespēja nepieciešama, lai varētu centralizēti atslēgt programmas, ja izrādītos, ka tās, piemēram, zagtu personas datus: „Cerams mums nenāksies šo metodi pielietot, taču būtu neatbildīgi tādu opciju neievietot,” skaidro Apple „tēvs”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us