Aplikācijas, kas vairo produktivitāti un palīdz koncentrēties

Aplikācijas produktivitātei

Darāmie darbi krājas kaudzītē, bet lietotņu paziņojumi tālrunī nepārtraukti novērš tavu uzmanību? Saskaņā ar TeamStage datiem 50 procentiem cilvēku uzmanību darbā regulāri novērš tieši mobilo telefonu uznirstošās ziņas. Par laimi ir pieejamas dažādas aplikācijas, kas palīdz izvairīties no šiem traucēkļiem, un ar kuru palīdzību uz kādu laiku var “apklusināt” nevajadzīgos ziņojumus un ierobežot piekļuvi sociālajiem tīkliem, lai būtu iespējams koncentrēties uz svarīgākajiem uzdevumiem.

Mēs gan iesakām vispirms pārskatīt tālruņa iestatījumus un tad, ja nepieciešams, izmantot šīs lietotnes, kas var palīdzēt koncentrēties un strādāt daudz efektīvāk.

Datora un tālruņa iestatījumi

Viedierīcēs var ieslēgt īpašus režīmus, lai izvairītos no traucējošiem ziņojumiem:
  • Apple ierīcēs pietiek aktivizēt „Do not disturb“ funkciju, kas noklusina visas ienākošās ziņas. Lai to izdarītu tālrunī, velc uz leju no ekrāna augšējā labā stūra un izvēlies mēness ikonu.
  • Apple datorā noklikšķini uz „System Preferences“ > „Notifications“ > „Do not disturb“, kur vari arī iestatīt precīzu paziņojumu izslēgšanas laiku.
  • Android mobilajās ierīcēs atver sadaļu „Settings“ > „Notifications“ un aktivizē opciju „Do not disturb“.
  • Windows datoros noklikšķini uz „Start“ > „Settings“ > „System“ > „Focus Assist“.

Šajos iestatījumos vari kontrolēt, kādus paziņojumus vēlies saņemt, lai nepalaistu garām svarīgu ar darbu saistītu informāciju.

Ierīču iestatījumi var palīdzēt koncentrēties, taču viedtālruņu lietotnes piedāvā noderīgākas funkcijas un rīkus, kas palīdzēs vairot produktivitāti:

1. Freedom” bloķē traucējošas aplikācijas

AppBlock – Stay Focused - aplikācijas, kas palīdz fokusēties darbam

Šo sīkrīku un vietņu bloķētāju visā pasaulē izmanto vairāk nekā 2 miljoni cilvēku. Lietojumprogramma ļauj strādāt daudz produktīvāk – viedais rīks uz laiku bloķē lietotnes un vietnes, kas “atņem” daudz produktīvā laika. Šeit varat izvēlēties no esošā saraksta vai izveidot savu.

Darba laikā uzmanību novērš ne tikai telefons, bet arī dators, tāpēc ir lietderīgi aplikāciju sinhronizēt ar vairākām ierīcēm.

Tehnoloģija ļauj iepriekš ieplānot “Freedom” palaišanu noteiktās dienās un stundās, tāpēc nebūs jāuztraucas par sīkrīka aktivizēšanu. Lietotne piedāvā bezmaksas izmēģinājuma versiju, taču visas funkcijas var atbloķēt tikai ar “Freedom” Premium abonementu.

Lejupielādē šeit (pieejama visās operētājsistēmās).

2. “Stay Focused — App & Website Block” seko aktivitātēm un progresam

AppBlock – Stay Focused

Šī Android lietotne darbojas kā produktivitātes un veiktspējas uzraudzības rīks. Viedās tehnoloģijas ļauj bloķēt noteiktas lietotnes, vietnes un ziņojumus, kas novērš tavu uzmanību darba laikā.

Noderīgais rīks ļauj sekot līdzi pārlūkošanas vēsturei un ierīcē pavadītajam laikam, lai varētu izsekot produktivitātes progresam.

Līdzīgu aplikāciju – “AppBlock – Stay Focused” – var izmantot gan Android, gan iOS lietotāji. Šis sīkrīks ne tikai bloķē atlasītās lietotnes un vietnes, bet arī pastāvīgi atgādina jums koncentrēties uz produktivitāti.

“Stay Focused — App & Websit” vari lejupielādēt šeit (tikai Android lietotājiem).

“AppBlock – Stay Focused” vari lejupielādēt šeit (Android, iOS).

3. “RescueTime” – laika menedžments un digitālā veselība

Track where you spend your time with RescueTime | by Michael Vinh Xuan  Thanh | Luminesce | Medium

Šis automatizētais laika pārvaldības un koncentrēšanās rīks palīdz labāk saprast, kur tu pavadi visvairāk laika. Aplikācija automātiski izseko aplikāciju izmantošanu viedierīcēs (tālrunī un datorā) un sniedz detalizētu un precīzu informāciju par pārlūkošanas vēsturi un ierīcēs pavadīto laiku.

Aplikācijā varēsi iestatīt ekrāna darbību ierobežojumu un aktivizēt “FocusTime” režīmu, kas bloķēs uzmanību traucējošas vietnes.

Lietojumprogrammas pamatfunkcijas ir bezmaksas, taču maksas versija nodrošinās vairāk atskaišu un filtru tavai produktivitātes pārvaldībai ierīcēs.

Datora versija pieejama šeit (macOS un Windows).

Mobilo aplikāciju lejupielādē šeit (iOS un Android)

4. “Engross” – fokusa taimeris, darāmo darbu saraksts un dienas plānotājs

Šī aplikācija palīdz ne tikai koncentrēties, bet arī nodrošina noderīgus rīkus produktivitātes paaugstināšanai. Lietojumprogrammu bloķēšanas un atgādināšanas funkcijas ļaus sekot līdzi plānotajai kārtībai un nenovirzīties no mērķa. Darbu atvieglo viedie rīki, piemēram, uzdevumu progresa izsekošana, kalendāri un darbu sadalījumi.

Šeit tiek izmantots “Pomodoro” taimeris, kas sadala darba laiku mazākos 25-30 minūšu intervālos, kas atdalīti ar vairākām dažu minūšu pauzēm.

Koncentrēties palīdzēs arī nomierinošas skaņas un uzmanības novēršanas uzraudzības funkcija — tev būs jānospiež poga uz ekrāna katru reizi, kad tiek novērsta uzmanība, un lietotne apkopos statistiku par tavu produktivitāti.

Lejupielādē šeit (Android un iOS).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us