Antivīruss ir tīrākā naudas izšķērdēšana

Uzņēmumi tērē naudu drošības procesiem, instalē antivīrusu programmas un to jauninājumus, un tā ir vistīrākā naudas izšķērdēšana – tā teica John Stewart, kurš ir Cisco kompānijas drošības dienesta vadītājs. Uzstājoties AusCERT 2008 konferencē, kura notika Austrālijā, drošības eksperts paziņoja, ka vīrusu izstrādes industrija strādā daudz ātrāk kā antivīrusu ražotāju industrija, padarot neiespējamu datoru lietotājiem palikt drošībā.

Drošības eksperts apliecināja, ka pārāk daudzi uzņēmumi ir iemācījušies sadzīvot ar patstāvīgām datoru vīrusu problēmām. Daudzi uzņēmumi pasaulē uzskata, ka inficēti datori ir viņu biznesa neatņemama sastāvdaļa.

Vīrusu problēmu sakarā eksperts arī norādīja risinājumu – lietot tikai tādas datoru programmas, kuras ir autorizētas un pārbaudītas. Viņš papildināja, ka vieglāk cīņā ar vīrusiem ir izmantot atļauto datora programmu sarakstu, nevis veidot aizliegto, kā tas tiek darīts līdz šim.

Antivīrusu programmu ražotāji gan nepiekrita drošības eksperta viedoklim. Antivīrusu programmas McAfee reģionālais vadītājs Gavin Struthers pauda viedokli, ka, lai arī antivīrusu programmu un to jauninājumu instalēšana nav perfekts problēmu risinājums, tā tomēr nav tikai naudas tērēšana.

Cits tehnoloģiju eksperts no CA interneta drošības uzņēmuma, Chris Thomas teica, ka antivīrusu programma viena pati nenodrošina pietiekamu datoru aizsardzību. Vīrusu izplatītāji un antivīrusu programmu veidotāji atrodas patstāvīgā sacensībā, apliecināja tehnoloģiju eksperts. Viņš arī atbalstīja Cisco drošības eksperta ideju par atļauto programmu sarakstu, kas varētu būt efektīvāka par aizliegto programmu sarakstu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us